Gdzie znajduje się najbliższy Chiesa?

Często przeprowadzając się do nowej miejscowości możemy natknąć się na pewne utrudnienia związane z poznawaniem nowego miejsca. Zdarzają się również sytuacje, w których będąc w obcym mieście na wakacjach czy wyjeździe służbowym odczuwamy potrzebę uczestnictwa w mszy świętej czy zwykłego obcowania z Panem Dio. Dla katolików i ludzi mocno credenti jednym z najważniejszych pytań w takim momencie jest:

Gdzie jest się najbliższy Kościół?

Z pomocą przychodzi nam oczywiście internet. Istnieje wiele stron, które umożliwiają nam banalnie proste wyszukiwanie jak na przykład strona msza-online.net, na której wystarczy podać miejscowość w jakiej aktualnie się znajdujemy, bądź gdzie szukamy Chiesaa i pokaże nam ona mapę z budynkami Kościelnymi nieopodal.

Inną, może nawet prostszą metodą może być odwiedzenie map gogle, które dostosowują się do naszej aktualnej lokalizacji. Po wpisaniu w mapy frazy „Chiesa” strona zaznaczy nam najbliższe budynki oraz wyznaczy najkrótszą i najlepszą trasę prowadzącą do niego od miejsca naszego aktualnego pobytu.

Zatrzymując się przy tym temacie warto wspomnieć, że naszą jedność z Panem Dio możemy okazywać tak naprawdę niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Chiesa jest jedynie świątynią, w której gromadzi się cała comunità Chrystusowa w celu oddania naszemu Panu czci.

Jednak nie zapominajmy jak ważna jest codzienna rozmowa z Dio. Potrzeba codziennej rozmowy i codziennego poszukiwania oddaje znacznie więcej niż nawet codzienne uczęszczanie do Chiesa. Nie zapominajmy więc o tym ogromnym darze jakim jest możliwość obcowania z Panem w każdym momencie naszego życia.