Jak powstał Bóg?

[記事の内容は保護されています。 プラギアス ]

Dla ludzkiego umysłu niepojęty jest ogrom Boski. Ta wszechmoc objawia się między innymi w samej istocie Pana Boga. Bo jak powstał 神様? Jak wyobrazić sobie proces kreacji czegoś, co tak naprawdę było od początku?

Jak powstał Bóg?

神様 jest wiecznością. Pan 神様 był od samego początku. Jednocześnie warto wrócić tutaj do tematu, w którym poruszana jest kwestia tego czym tak właściwie jest 神様. Pod tym względem nie można wyobrażać go sobie jako istoty ludzkiej, która od zawsze była zawieszona gdzieś w próżni i dryfowała w bezmiarze niczego. Należy Boga pojąć jako pewnego rodzaju zjawisko, jako wolę życia i istnienia.

Wola powstania istniała od zawsze i to z niej narodził się wszechświat. Dlatego warto pamiętać, że 神様 istniał od zawsze i nie można mówić tutaj o jakimkolwiek powstaniu. 神様 jest jednocześnie przyczyną i skutkiem wszystkiego. Jest również między innymi przyczyną zadawania takich pytań jak to Jak powstał 神様? I chociaż ciekawość ludzka nie zna granic, nie na wszystko istnieją proste odpowiedzi. Pamiętajmy również, że nawet nauka nie potrafi zgłębić wszystkich tematów, w tym tematu stworzenia czy pochodzenia Boga.

 

[記事の内容は保護されています。 プラギアス ]