Dla ludzkiego umysłu niepojęty jest ogrom Boski. Ta wszechmoc objawia się między innymi w samej istocie Pana Gud. Bo jak powstał Gud? Jak wyobrazić sobie proces kreacji czegoś, co tak naprawdę było od początku?

Jak powstał Bóg?

Gud jest wiecznością. Pan Gud był od samego początku. Jednocześnie warto wrócić tutaj do tematu, w którym poruszana jest kwestia tego czym tak właściwie jest Gud. Pod tym względem nie można wyobrażać go sobie jako istoty ludzkiej, która od zawsze była zawieszona gdzieś w próżni i dryfowała w bezmiarze niczego. Należy Gud pojąć jako pewnego rodzaju zjawisko, jako wolę życia i istnienia.

Wola powstania istniała od zawsze i to z niej narodził się wszechświat. Dlatego warto pamiętać, że Gud istniał od zawsze i nie można mówić tutaj o jakimkolwiek powstaniu. Gud jest jednocześnie przyczyną i skutkiem wszystkiego. Jest również między innymi przyczyną zadawania takich pytań jak to Jak powstał Gud? I chociaż ciekawość ludzka nie zna granic, nie na wszystko istnieją proste odpowiedzi. Pamiętajmy również, że nawet nauka nie potrafi zgłębić wszystkich tematów, w tym tematu stworzenia czy pochodzenia Gud.

 

Kunstig intelligens