Medjugorie是否被教会承认?

[文章内容受保护,感谢 Plagiashield ]

Czy Medjugorie jest uznane przez 教会? Jakie jest stanowisko 教会a wobec 启示 w Medjugorie? Medjugorie jest to miejscowość znajdująca się w Bośni i Hercegowinie. Od kilkudziesięciu lat 地点 to jest tematem dyskusji wszystkich chrześcijan.

Według relacji sześciu osób, którzy dzisiaj nazywani są widzącymi, w 1981 roku zaczęli oni doznawać 启示. Co istotne 启示 mają mieć miejsce po dziś dzień.

Pierwsze 启示 miało mieć miejsce 24 czerwca 1981 roku. Następnie, aż do 29 czerwca, dzień po dniu, miały miejsce kolejne 启示. Dzieci, które ich doznały (szóstka widzących) relacjonują je jako spotkania z Panią, która przedstawiła się jako Błogosławiona Dziewica Maryja. Obecnie trójka widzących (Marija, Ivan i Vicka) twierdzi, że 启示 spotykają ich codziennie.

W czasie 启示, Maryja za pośrednictwem widzących ma przekazywać ludziom swoje orędzia, dotyczące 信念 w Boga, pogłębiania tejże 信念 oraz lepszego zjednoczenia z Chrystusem. W orędziach poruszane są takie tematy jak nawrócenie, modlitwa czy wartości rodziny.

Medjugorie是否被教会承认?

W roku 2010 papież benedykt XVI powołał specjalną komisję na rzecz zbadania sprawy 启示 w Medjugorie. W skład komisji wchodziło kilkanaście osób. Wśród nich były osoby duchowne, teologowie, specjaliście oraz osoby świeckie. Prace komisji potrwały 4 lata.

Oficjalne stanowisko Kościoła w sprawie Medjugorie:

Oficjalne stanowisko Kościoła nadal opiera się na oświadczeniu Konferencji Episkopatu byłej Jugosławii z 1991 roku, w którym to nie zaprzecza się prawdziwości 启示 ale również nie potwierdza nadprzyrodzonej mocy owych zjawisk. 教会 zezwala na pielgrzymki do Medjugorie jednak nie uznaje oficjalnie prawdziwości tych zdarzeń.

Czy zatem stwierdzenie, że 教会 nie uznaje Medjugorie jest prawdziwe? Raczej nie. 教会 wyraźnie zaznacza swoje zdystansowane stanowisko wobec 启示 jednak nie wyklucza ich prawdziwości. Zezwalając na pielgrzymki do tego miejsca, wskazuje jednocześnie je jako miejsce fantastyczne dla naszej 信念. Z ludzkiej perspektywy niezwykle trudno jest pojąć zjawisko 启示 Maryjnych.

Jako zwykli śmiertelnicy nie jesteśmy i może nawet nigdy nie będziemy mogli być w stu procentach pewni co tak naprawdę kryje się za tym wszystkim. Prawdopodobnie żadna niezależna komisja nie będzie w stanie wykluczyć ani potwierdzić tego faktu za pomocą niepodważalnych argumentów. Dlatego też niezwykle ciężko jest w takich sprawach przyjąć jasne stanowisko, które pomoże zrozumieć nam istotę tego zjawiska. Jednocześnie 教会 nie ucieka od odpowiedzialności i podejmuje ciągłe działania w celu wyjaśnienia sprawy.

Medjugorie jest z pewnością sprawą ważną dla całego Kościoła i kolejni Papieże, razem z papieżem Franciszkiem, starają się wyjaśnić i nieco przybliżyć nas do tej tajemnicy. Poza tym zawsze zostaje miejsce do osobistej interpretacji zaistniałych faktów.

[文章内容受保护,感谢 Plagiashield ]