Biografie i życiorysy świętych — zobacz propozycje SwietyWojciech.pl

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Biografie świętych to książki, które znaleźć powinny się w domowej biblioteczce każdego katolika. Jakie są godne polecenia wydawnictwa tego typu?

Biografie i życiorysy świętych

Szukając ciekawej lektury na wakacje i nie tylko, warto zainteresować się biografiami świętych. Tego typu książki przedstawiają historię ich życia oraz ich drogę do świętości. Stanowić mogą oni dla nas przykłady do naśladowania. Motywację do nieustannego samorozwoju. Na sklepowych półkach znaleźć można zarówno biografie świętych dedykowane osobom dorosłym, jak i pozycje stworzone z myślą o najmłodszych.

Święta Faustyna Kowalska — biografia

Niezwykle ciekawą biografią świętych jest książka opowiadająca o Faustynie Kowalskiej. Mowa tutaj o pozycji „Święta Faustyna Kowalska” autorstwa Elizy Piotrowskiej. To rymowany życiorys Faustyny Kowalskiej dedykowany dzieciom w wieku od 5 do 10 lat. Książka ta opowiada historię Heli — wesołej dziewczynki pochodzącej z ubogiej rodziny, której marzeniem od najmłodszych lat była służba Panu Bogu. Gdy już udało się jej zostać siostrą Faustyną, przytrafiło jej się coś niesamowitego — miała ona bowiem okazję rozmawiać z Panem Bogiem. Książeczka pochodzi z serii Święci Uśmiechnięci, która prezentuje szereg fakt i anegdot z życia poszczególnych świętych, trzymając się jednocześnie prawdy historycznej. Na uwagę zasługuje tutaj zrozumiały, rymowany język, czytelny, rozstrzelony druk oraz kolorowe, przykuwające wzrok ilustracje. W serii tej ukazały się również książki, takie jak „Święty Mikołaj z Miry”, „Święty Brat Albert” czy „Święty Jan Paweł II”. Tego typu biografie świętych to znakomity pomysł na prezent dla małego katolika.

Święta Filomena — życiorys i biografia

Kolejna godna uwagi propozycja to „Święta Filomena” autorstwa Małgorzaty Pabis. O św. Filomenie zwykło się mówić, że jest ona świętą, której Bóg niczego nie omawia. Mimo że żyła ona wiek temu, uznawana jest za patronkę naszych naszych. Współcześnie jest ona odkrywana na nowo. W przeszłości, za jej wstawiennictwem modlili się głównie ludzie święci oraz papieże. Dziś również my możemy prosić ją o pomoc. Jak zostało podkreślone w życiorysie św. Filomeny, o jej skuteczności świadczą świadectwa osób, które za jej wstawiennictwem doznały szeregu łask i cudów — wyprosiły u Pana Boga zdrowie, nawrócenie czy upragnione potomstwo. Autorka książki podkreśla, że warto poznać świętą Filomenę, mieć ją za swoją orędowniczkę i do codziennego pacierza dołączyć modlitwę za nią.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]