Modlitwa do Sw Rity

O chwalebna Św. Rito, twoje błagania przed Bożym krucyfiksem były znane z tego, że udzielały łask, które wielu nazwałoby niemożliwym. Św. Rito, tak pokorna, tak czysta, tak oddana w miłości do ukrzyżowanego przez Ciebie Jezusa, przemawiaj w imieniu moim za moją prośbę, która z mojej pokornej pozycji wydaje się niemożliwa. (Tutaj wspomnij o swojej prośbie).

Rita, o chwalebna Rita, do prośby mojej, pokaż swoją moc u Boga w imieniu błagającego. Bądź dla mnie hojna, tak jak byłaś w tak wielu wspaniałych przypadkach dla większej chwały Bożej. Obiecuję, kochana Rito, że jeśli moja prośba zostanie uwzględniona, będę cię chwalił, przez okazanie twojej łaski, błogosławił i śpiewał na wieki twoją chwałę. Polegając wtedy na twoich zasługach i mocy przed Najświętszym Sercem Jezusa, modlę się. Amen.

Modlitwa do św. Rity z Cascia – Novena

O Święta Patronko potrzebujących, Św. Ricie, której błagania przed twoim Panem Bożym są prawie nie do odparcia, która dla twojej hojności w udzielaniu przysług została nazwana orędowniczką beznadziejnych, a nawet niemożliwych;

św. Rita tak pokorna, tak czysta, tak umartwiona, tak cierpliwa i tak współczująca miłość do Jezusa ukrzyżowanego, że mogłeś otrzymać od Niego wszystko, o co prosisz, z powodu czego wszyscy z ufnością uciekają się do ciebie, oczekując, jeśli nie zawsze ulgi, to przynajmniej pociechy; Bądź łaskawy dla naszej prośby, okazując swoją moc z Bogiem w imieniu tego, który cię wspiera; bądź hojny dla nas, tak jak byłeś w tak wielu wspaniałych przypadkach, albo dla większej chwały Bożej, dla szerzenia twojej własnej pobożności i dla pocieszenia tych, którzy ci ufają.

Obiecujemy, że jeśli nasza prośba zostanie spełniona, będziemy cię chwalić przez okazanie twojej łaski, błogosławić i śpiewać twoją chwałę na zawsze. Polegaj na twoich zasługach i mocy przed Najświętszym Sercem Jezusa,

Modlimy się: (wspomnij o swojej prośbie)

Uzyskaj dla nas naszą prośbę, biorąc pod uwagę szczególne zasługi twojego dzieciństwa,

Przez twoje doskonałe zjednoczenie z Boską wolą,

Przez bohaterskie cierpienia podczas twojego życia małżeńskiego,

Przez pociechę, której doświadczyłaś przy nawróceniu męża,

Przez ofiarę twoich dzieci, zamiast patrzeć, jak boleśnie obrażają Boga,

Przez twoje cudowne wejście do klasztoru,

Przez twoje surowe pokuty i trzy razy dziennie krwawe bicze,

Przez cierpienia spowodowane przez ranę otrzymałeś od cierni ukrzyżowanego Zbawiciela,

Przez boską miłość, która pochłonęła twoje serce,

Przez to niezwykłe nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu, na którym sam istniałeś przez cztery lata,

Przez szczęście, z jakim rozstałeś się z twoimi próbami, aby dołączyć do twojego Boskiego Oblubieńca,

Doskonałym przykładem jest to, że dajesz ludziom z każdego stanu życia.

Módl się za nami, O święta Rito, abyśmy byli godni obietnic Chrystusa.

(Powiedzcie nowennę każdego dnia przez dziewięć dni. Po odpowiedzi na Twoją modlitwę, proszę podziel się swoją historią z innymi).

Oratorium Modlitwa do św Rity

O wspaniała Św. Rito, cudotwórco, z sanktuarium twego w Cascia, gdzie w całej swej urodzie leżysz w pokoju, gdzie relikwie twe wydychają tchnienia raju, zwróć na mnie swe miłosierne oczy, który cierpię i płaczę! Widzisz moje biedne, krwawiące serce otoczone cierniami Widzisz, O drogi Święty, że moje oczy nie mają już łez do przelania, tak bardzo płakałem! Zmęczona i zniechęcona jak ja, czuję te same modlitwy umierające na moich ustach. Czy muszę w ten sposób rozpaczać w tym kryzysie mojego życia? O chodź, Święta Rito, przyjdź mi z pomocą i pomóż mi. Czyż nie nazywasz Świętą Niemożliwą, Rzeczniczko tych, którzy są w rozpaczy? Zatem czcij swoje imię, wyświadczając mi od Boga przysługę, o którą proszę. Wszyscy chwalą twoją chwałę, wszyscy mówią o najwspanialszych cudach dokonanych przez ciebie, czy tylko ja mam być zawiedziony, bo mnie nie słyszałeś? Ach, nie! Módl się więc za mną do twego słodkiego Pana Jezusa, aby się nade mną użalał nad moimi kłopotami i abym przez ciebie, o Dobra Rita, mógł otrzymać to, czego tak gorąco pragnie moje serce.

(Módl się Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, trzy razy).

Ci, którzy chcą ofiarować nowennę, powinni powtórzyć tę modlitwę przez dziewięć dni.

Modlitwa do św. Rity w szczególnej potrzebie

O potężna Święta Rita, słusznie nazywana Świętą Niemożliwą, przychodzę do ciebie z wiarą w moją wielką potrzebę. Dobrze znasz moje próby, bo ty sam byłeś wielokrotnie obciążony w tym życiu. Przyjdźcie z moją pomocą, mówcie za mnie, módlcie się ze mną, wstawiajcie się za mną przed Ojcem. Wiem, że Bóg ma bardzo hojne serce i że jest bardzo kochającym Ojcem. Przyłączcie się do moich modlitw i uzyskajcie dla mnie łaskę, której pragnę (tu wspomnę o waszej prośbie). Wy, którzy tak bardzo podobaliście się Bogu na ziemi i tak bardzo jesteście teraz w niebie, obiecuję wykorzystać tę łaskę, gdy zostanie udzielona, do poprawy mojego życia, do głoszenia Bożego miłosierdzia i do uczynienia was szerzej znanymi i kochanymi. Amen.

Rita z Cascia

Rita z Cascia (ur. Margherita Lotti 1381 – 22 maja 1457) była włoską wdową i zakonnicą augustianką czczoną jako święta w kościele rzymskokatolickim.

Po śmierci męża Rity wstąpiła do wspólnoty sióstr zakonnych augustianek, gdzie była znana zarówno z praktykowania umartwiania ciała, jak i skuteczności swoich modlitw. Jej wstawiennictwu przypisuje się różne cuda, a na jej czole często widnieje krwawiąca rana, która jest rozumiana jako częściowe stygmaty.

Papież Leon XIII kanonizował Ritę 24 maja 1900 roku. Jej święto obchodzone jest 22 maja. Podczas uroczystości kanonizacyjnych nadano jej tytuł Patronki Powodów Niemożliwych, podczas gdy w wielu krajach katolickich Rita stała się znana jako patronka maltretowanych żon i kobiet ze złamanym sercem. Jej skorumpowane ciało pozostaje w Bazylice Santa Rita da Cascia.