Co należy czynić, aby osiągnąć niebo? Czy istnieje jedna uniwersalna prawda, która byłaby dobrą odpowiedzią na to pytanie? Czy istnieje jakiś schemat zachowań, które pozwolą nam osiągnąć niebo? Czy jeśli zrobię w życiu kilka konkretnych rzeczy będę mógł po śmierci spotkać Pana Boga? Zapewne nie, ponieważ do Królestwa Niebieskiego nie prowadzi jedna tylko droga.

Musimy pamiętać, że aby osiągnąć niebo, musimy skupiać na tym całe swoje życie i poświęcić temu absolutnie wszystko. Są jednak pewne zachowania, które mogą okazać się pomocne, aby osiągnąć niebo. Pierwszym i podstawowym z nich jest życie w zgodzie z przykazaniami naszego Pana. Prowadzenie swojego życia zgodnie z tym co mówi nam Pan Bóg, przestrzeganie jego zakazów oraz przykazów zdecydowanie ułatwi nam drogę do Królestwa Niebieskiego. Po drugie pamiętajmy o codziennej albo przynajmniej jak najczęstszej modlitwie.

Kontakt z Bogiem to najlepsze co możemy zrobić, ponieważ tylko On może wskazać nam drogę do siebie. Równie istotne jest uczęszczanie na Msze Święte, w czasie których oddajemy się Mu w pełni i jednoczymy z Panem już za naszego życia. W trakcie Mszy Świętych nie zapominajmy o przyjmowaniu Komunii Świętej, poprzez którą nasze życie wypełni Duch Święty. Wykonując te wszystkie czynności łatwo będzie pamiętać również o przestrzeganiu postów oraz świąt kościelnych.