Co oznacza czerwone niebo w nocy? Co oznacza pomarańczowe niebo? Co oznacza różowe niebo? Czy w tego typu wydarzeniach należy doszukiwać się szczególnych znaków? Czy czerwone niebo oznacza, że Bóg chce nam coś przekazać?

Oczywiście wszystko zależy od punktu widzenia i danej sytuacji. Nie można jednak w każdym wydarzeniu, które wydaje nam się dziwne i w pewien sposób odstaje od normy, doszukiwać się ukrytego przekazu od Pana Boga. Pamiętajmy, że naszym światem rządzą również siły natury, których człowiek nie jest w stanie okiełznać. Kolor nieba i znajdujących się na nim chmur zależy od kilku zjawisk optycznych.

Najważniejszym z tych zjawisk jest oczywiście zjawisko rozproszenia światła docierającego do Ziemi ze Słońca, poprzez molekuły powietrza, znajdujące się w powietrzu krople wody, kryształki lodu oraz różnorodne pyły zawieszone w powietrzu. Czerwone, pomarańczowe czy różowe, czy jakikolwiek inny jego kolor może zależeć również od aktualnego składu chemicznego atmosfery.

Zjawiska te są dosyć proste do wytłumaczenia. Co oznacza czerwone niebo? Najpewniej jest to efekt spowodowany przez rozproszenie promieni słonecznych, kiedy słońce znajduje się nisko nad horyzontem, a chmury oświetlane są pod odpowiednim kątem przez promienie, które przeszły przez grubą warstwę powietrza. W takim przypadku fale o mniejszej długości są rozpraszane, a fale dłuższe (czerwone) trafiają do naszego oka.


Nie oznacza to jednak, że nie istnieją przypadki, w których Bóg chce nam coś przez takie zjawiska przekazać. Sytuacje te powinny być rozpatrywane indywidualnie i nie ma jednoznacznych znaków, które każą nam sądzić, że Bóg wyraża tym swój gniew czy radość.