Jak dobrze odmawiać różaniec krok po kroku? Skoro wyjaśniliśmy już sobie samą istotę różańca, jego znaczenie oraz poniekąd poruszyliśmy już temat samej modlitwy różańcowej, pora zastanowić się teraz jak odmawiać różaniec. Jak odmawia się różaniec? Nie jest to oczywiście nic skomplikowanego, ponieważ sama formuła modlitwy jest łatwa do zapamiętania. Należy jednak pamiętać, że samą istotę tego jak odmówić różaniec stanowią 2 składowe.

Jak odmawiać różaniec święty?

Po pierwsze omówimy sprawę z czysto technicznego punktu widzenia i powiemy sobie jak odmawiać różaniec krok po kroku, a po drugie należy przyjrzeć się również samemu przygotowaniu duchowemu do odmawiania różańca. Przyjmuje się, że każda część różańca symbolizuje oddzielną tajemnicę różańcową. Spośród nich wyróżniamy: tajemnice radosne, tajemnice bolesne, tajemnice chwalebne, tajemnice światła. Przechodząc do kwestii czysto technicznej. W Kościele Katolickim miesiącem, w którym codziennie odbywają się nabożeństwa różańcowe a wierni gromadzą się żeby mówić różaniec jest październik. W każdym tygodniu października wierni spotykają się aby każdego dnia odmawiać inną z tajemnic różańcowych. Podział na poszczególne dni tygodnia jak prawidłowo odmawiać różaniec wygląda następująco:

– Tajemnice Radosne odmawiane są w poniedziałki i soboty
– Tajemnice Bolesne odmawiane są we wtorki i piątki
– Tajemnice Chwalebne odmawiane są w środy i niedziele
– Tajemnice Światła odmawiane są we czwartki

Jak się odmawia różaniec?

Każda z tajemnic różańca nawiązuje do poszczególnych wydarzeń w Biblii. Jest więc niejako streszczeniem ewangelii. Tajemnica Chwalebna opowiada o Zmartwychwstaniu, Wniebowstąpieniu, Zesłaniu Ducha Świętego, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Ukoronowaniu Najświętszej Maryi Panny.
Tajemnice radosne to Zwiastowanie, Nawiedzenie, Narodzenie Pana Jezusa, Ofiarowanie Jezusa, Znalezienie Jezusa
Tajemnice bolesne to z kolei Modlitwa w Ogrójcu, Biczowanie, Cierniem Ukoronowanie, Droga Krzyżowa Pana Jezusa i Ukrzyżowanie Pana Jezusa.
Tajemnice światła to Chrzest Jezusa w Jordanie, Pierwszy cud w Kanie Galilejskiej, Głoszenie nauk o Królestwie Bożym, Przemiana na Górze Tabor, oraz ustanowienie Eucharystii.

Jak odmawia się różaniec

Sam przedmiot jakim jest różaniec jest wskazówką i drogowskazem tego jak się mówi różaniec. Poszczególne paciorki oznaczają poszczególne modlitwy. Jak odmawiać różaniec krok po kroku:

1. Zaczynamy od znaku krzyża
2. Pierwszy paciorek – Ojcze nasz
3. 3 kolejne paciorki – 3 razy zdrowaś Maryjo
4. 4 paciorek – chwała Ojcu
5. 10 razy zdrowaś Maryjo
6. Pojedynczy paciorek – Ojcze nasz
7. 10 razy zdrowaś Maryjo
itd.

W przypadku takiego pytania jakim jest: jak odmawiać Różaniec Święty, należy zastanowić się również nad duchowymi aspektami. Czyli jak przygotować się do odmawiania różańca? Co należy mieć? Kiedy należy odmawiać różaniec?
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że każde miejsce i każdy czas jest dobry do tego aby porozmawiać z Panem Bogiem. Zatem aby odmówić różaniec nie musimy czekać do października i iść na Mszę Różańcową. Wystarczy znaleźć ciche i spokojne miejsce, w którym będziemy mogli oddać się modlitwie, oczyścić się z niepotrzebnych myśli i zwyczajnie zacząć. Pamiętajmy, żeby w trakcie rozmowy różańcowej całkowicie się temu oddać i skłonić do rozważań i refleksji.

 

Nazywam się Magdalena. W moim pierwszym. Nie chciałabym wam opowiedzieć o tym jak modlić się na różaniec. Krok po kroku jakie modlitwę kolejność. zapraszam. żeby modlić się nowożeńców potrzebny jest nam różaniec. To jest mój korzeń składa się z krzyżyka. z pięciu królików. paciorki i na tej części.

Później jest metali a następnie mamy pięć dziesiątek. Dziesiątka składa się z dziesięciu kierowników i jednego kierownika otwierającego dziesiątkę stałych. 5 razy.

Pięć kończyn.

Zaczynamy modlitwę różańca pod znaku krzyża świętego w imię Ojca i Syna i Ducha świętego. Następnie. prosimy ducha świętego o pomoc w modlitwie. Nie możemy pocałować krzyżyk ze czcią. Na znak naszej miłości do Pana Jezusa. zaczyna. modlitwę zaczynam od tej części. i zaczynam od krzyżyka na krzyżu. Modlimy się u w Boga Ojca Wszechmogącego. Następnie od tej modlitwy jest niż. Następnie przechodzimy na pierwszą paciorki od lotnictwa Ojcze nasz.

Następnie na tych trzech odcinkach kolejnych trzy razy strefa Maryja jest od modlitwy które odmawiam i przybliżenie nam smutku odpowiednie dary na pierwszym paciorki i na drugim a na trzecim miłość. Na ostatnim choć tej części mamy Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi świętemu jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków i w ten sposób zakończyliśmy pierwszą. Pierwszy fragment.

Różańca przechodzimy do męczennika i do naszych pięciu dziesiątek. Różaniec jest modlitwą i przede wszystkim oprócz odmawiania modlitwy o którym dzisiaj pan mówię. Przede wszystkim trzeba skupić się na tym żeby rozważać tajemnice różańca.

Dzisiaj mówię uważam część pierwszego różańca. Pierwsza tajemnica.

To jest stawianie Najświętszej Maryi Panny na Metalliki. Przypominam sobie jaka jest pierwsza tajemnica którą dzisiaj będziemy odmawiać Zwiastowanie w tym przypadku możemy wzbudzić sobie intencję intencji osób prosimy Matkę Bożą.

I po czym przypomniałem sobie tajemnicę którą będziemy rozważać rozważamy tę tajemnicę i modlimy się takimi modlitwa Ojcze nasz. Na początku później na dziesięciu kolejnych dziesięć razy z Maryją i na koniec na ostatnim paciorki mówimy Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi świętemu. Dodatkowo można odmawiać pochwał ojcu jeszcze w modlitwę to jest modlitwa Fatimskiej.

O mój Jezu nasze grzechy zachowujemy podobnie jak niedzielny koncentrować wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia oraz drugą modlitwę. To jest modlitwa. Monachium bez grzechu poczętych módl się za nami którzy się do ciebie uciekam. oraz z tymi którzy się do Ciebie nie uciekają zwłaszcza z nieprzyjaciół i kościoła świętego i poleconym.

Jeżeli mówimy już te dwie modlitwy i poprzednich o których mówią przechodzimy do kolejnej dziesiątki. Druga dziesiątka.

W tym przypadku Druga tajemnica radosna to jest nam jedzenie święty święty. Przypominamy sobie tą tajemnicę. przypominamy sobie wydarzenia z Ewangelii które się działy jak to tajemnica miała miejsce w sobie intencje i po kolei modlimy się modlitwa Ojcze nasz.

Na tym samym paciorki na którym mówiliśmy wcześniej Chwała Ojcu. Następnie na kolejnych dziesięciu workach 10 i na ostatnim worku. Tym oddzielający dziesiątki odmawiam. Chwała Ojcu. O mój nie są NIE O Maryjo bez grzechu pouczenia.

I kolejne tajemnice wyglądają identycznie. Trzecia tajemnica radosna to jest narodzenie Pana Jezusa w Betlejem w sobie intencję myślimy o tej tajemnicy o tym co się działo w Boże Narodzenie.

Namawiamy Ojcze nasz 10 wyrazy sterować Maryją kończymy. Chwała Ojcu i to on mój jest nią Maryjo bez grzechu.

Czwarta tajemnica ofiarowanie Pana Jezusa. Stwórca mógł sobie intencję Marian Ojcze nasz 10 razy.

I Chwała Ojcu. Na koniec komunii Jezus nie umarł już bez grzechu. I ostatnia dziesiątka Różańca. To jest odnalezienie Pana Jezusa. Ojcze nasz. 10 razy do roku Maryjo. Ile medali kończyli. i odmawiali. Chwała Ojcu. O Maryjo bez grzechu. W ten sposób udało nam się pomodlić. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas spędzony razem z nim. żałujemy krzyżyk. żegnamy się Ojca i Syna i Ducha świętego. Amen. To. wszystko.

Jeżeli podawał pan 7 PIN na ich płycie jeżeli podobają im się tego typu treści Chcielibyście więcej cenników ode mnie to stał się mój kanał kliknięciem znaczek żeby być pewnym że bez powiadomienia o tym że przesłała w ziemię.

Na tym kanale firmy będą się pojawiać w poniedziałki i czwartki o godzinie dwudziestej. Zapraszam serdecznie do oglądania.

Miło mi było z wami dzisiaj i do zobaczenia.