Czy można odmawiać różaniec na leżąco?

Czy można odmawiać różaniec na leżąco? Jak poprawnie odmawiać różaniec? Czy jest jedna, poprawna forma odmawiania różańca? Pytania te nie są zbyt skomplikowane jednak mogą wywołać w nas pewnego rodzaju niepewność. Nie ma tak naprawdę reguły mówiącej w jakiej pozycji należy odmawiać różaniec. Pamiętajmy, że różaniec jest modlitwą, ale przede wszystkim rozmową.

Tak więc to tak samo jakby zapytać: „czy można rozmawiać z kolegą na leżąco?”. Oczywiście wszystko opiera się na zdrowym rozsądku i podejściu. W większości przypadków większość modlitw będziemy odmawiać oczywiście w pozycji klęczącej. Nie jest jednak powiedziane, że nie można odmawiać różańca na leżąco. Z Panem Bogiem można rozmawiać przecież w każdej chwili i każdych okolicznościach.

Bóg jest z nami zawsze i wszędzie. I oczywiście rozmowa z nim w każdym momencie naszego życia jest wręcz wskazana. Jeżeli tego nie wykorzystujemy i nie robimy tego z lenistwa, ignorancji czy innych tego typu względów, to jak najbardziej można odmawiać różaniec na leżąco. Można odmawiać różanie w najróżniejszych pozycjach, ale tu znowu w grę wchodzi zdrowy rozsądek oraz przede wszystkim szacunek, którym musimy obdarzyć Pana w trakcie rozmowy z nim. Pomyślmy o powstrzymaniu się od wszelkich żartów przynajmniej w trakcie odmawiania modlitw.

Czy można odmawiać różaniec na leżąco?