Co dać chłopakowi na bierzmowanie jako świadek?

Co dać chłopakowi na bierzmowanie? Sakrament bierzmowania to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Jest to moment wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, dlatego też należy go odpowiednio uczcić.

Bierzmowanie wiąże się zazwyczaj z rodzinnym poczęstunkiem i wspólnym przeżywaniem tego święta. Dlatego przed uczestnictwem w nim należy się dokładnie zastanowić co dać na bierzmowanie. Jeżeli osobą zainteresowaną jest chłopiec zastanówmy się konkretnie, co kupić chłopcu na bierzmowanie?

Możemy postawić na rozwiązania standardowe i uniwersalne, które okażą się na sto procent trafione, ale możemy również spróbować rozwiązań oryginalnych. Jednym z uniwersalnych, zawsze trafionych prezentów będzie z całą pewnością album, w którym bierzmowany będzie mógł wkleić swoje zdjęcia z tego święta. Stawiając na prezent bardziej oryginalny pomyślmy nad stworzeniem takiego albumu własnoręcznie, z miejscami dedykowanymi do spersonalizowanych podpisów, dodatkowo przystrojony własnymi rysunkami. Taki prezent połączy w sobie funkcjonalność z oryginalnością.

Możemy postawić również na bardziej standardowe rzeczy, takie jak krzyżyk czy medalion, które zostaną docenione i z pewnością zapamiętane. Nie gorszym wyborem będą przedmioty codziennego użytku, niekoniecznie związane z ceremonią takie jak zegarek, odtwarzacz mp3 czy biżuteria, w przypadku chęci przeznaczenia większej kwoty pieniędzy może być to rower, a nawet większe sprzęty elektroniczne.

Dobrym pomysłem są książki, które jeżeli tylko dobrze znamy osobę bierzmowaną, mogą być dokładnie pod nią dobrane. Doskonałą rolę prezentu zawsze są pieniądze. Będzie to prezent, który zostanie doceniony ale jednocześnie da dużą możliwość dla osoby bierzmowanej na samodzielny wybór przez nią prezentu, z którego będzie na pewno najbardziej zadowolona.

Pamiętajmy, że należy porządnie zastanowić się nad tym co dać chłopakowi na bierzmowanie oraz, że każdy gest z naszej strony powinien zostać doceniony niezależnie od jego przydatności.

A co dać na bierzmowanie jako świadek? Co w przypadku kiedy pełnimy tę szczególną rolę obok bierzmowanego? Pamiętajmy, że rola świadka jest ważna w trakcie bierzmowania. Należy więc się skupić aby służyć bierzmowanemu pomocą i być dla niego wzorem. Najważniejszym aspektem uczestnictwa świadka jest więc pomoc w zrozumieniu idei przyjęcia Ducha Świętego oraz odpowiednie przygotowanie się do tej roli.

Świadek oczywiście nie ma obowiązku wyróżniać się swoim prezentem spośród innych gości. Jego rola nie zmusza go do tego aby przekazał on dwa razy więcej pieniędzy, czy przekazał okazały prezent. Tak więc w tym przypadku kierujmy się dobrem bierzmowanego i skupmy przede wszystkim na odpowiedniej opiece nad nim.

Co dać chłopakowi na bierzmowanie jako świadek?