Jak zrobić stroik na Boże Narodzenie? Jak zrobić stroik na stół na Boże Narodzenie? Jak zrobić stroik świąteczny na Boże Narodzenie? Stroiki świąteczne są bardzo ważnym elementem wystroju każdego domu, w którym ma zagościć szczególna, świąteczna atmosfera w ten szczególny dla wszystkich chrześcijan czas. Dodaje on każdemu mieszkaniu dużo uroku oraz nadaje mu szczególny charakter.

W internecie znajdziecie Państwo mnóstwo filmów pokazujących krok po kroku jak zrobić stroik na Boże Narodzenie. Na rynku pojawiają się również specjalne szkolenia florystyczne, na których poruszana jest tematyka świątecznych stroików. Dzięki takim kursom możemy nauczyć się tego od profesjonalistów, a w przyszłości nawet zostać florystą. Do zrobienia podstawowego stroika na stół na Boże Narodzenie będą nam potrzebne między innymi: świeczka, gąbka, szyszki naturalne lub szyszki sztuczne, wiązanka z choinki lub zwykłe gałązki choinkowe (tutaj również można wykorzystać zarówno sztuczną jak i żywą choinkę), kokardka, wstążka, woskowy lub plastikowy gołąbek/aniołek, klej, kawałek drutu, trochę chrustu.

Podstawą naszego stroika będzie namoczona gąbka wokół której, w jakimś naczyniu umieszczamy chrust. Naczynie możemy wypełnić również rzeczami, które mamy pod ręką, a które będą doskonale wyglądać, np. gwiazdki z tektury itp. W naszą gąbkę wbijamy wcześniej przygotowane gałęzie drzewka. Sam środek obsadzamy świeczką, a wokół niej możemy opleść kolejne gałązki, czy też kawałki chrustu. Wykorzystajmy teraz również nasze szyszki. To jak będzie wyglądał nasz stroik zależy tylko i wyłącznie od naszej inwencji twórczej. Pamiętajmy, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

 

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja