Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? W tradycji chrześcijańskiej, szczególnie tej polskiej przyjęło się, że Boże Narodzenie powinniśmy spędzać w gronie najbliższych, w naszym domowym zaciszu. Raz Boże Narodzenie zorganizuje mama, innym razem odwiedzamy ciocię lub dziadków. Jednak Boże Narodzenie nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z domowym zaciszem. Coraz więcej ludzi decyduje się w tym dniu na organizację ciekawego wyjazdu. W tradycji chrześcijańskiej nic nie zabrania nam przecież wykorzystać tego czasu również na wyciszenie i odpoczynek, a jest on nawet wskazany. Kierunek naszego wyjazdu również nie musi być uwarunkowany żadnymi restrykcjami. Nie musi to być przecież kraj, w którym tradycja chrześcijańska jest mocno zakorzeniona.
Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? Postaramy się przedstawić kilka propozycji.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie – Laponia, Finlandia

Ten region położony w Finlandii na kole podbiegunowym jest propozycją dosyć niekonwencjonalną. Jest to jednak jedno z najbardziej urokliwych miejsc, w których jak nigdzie indziej możemy poczuć świąteczną atmosferę. Jest to przecież miejsce zamieszkania świętego Mikołaja. Z tego powodu, świąteczny wystrój i wszystko co z nim związane jest tam postawione na pierwszym miejscu. Uroku dodają tutaj przepiękne, zimowe noce i zorze polarne, które pojawiają się na niebie.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie – Rzym, Włochy

Kolejnym celem podróżniczym, mocno powiązanym z chrześcijańskim świętem jakim jest Boże Narodzenie jest włoska stolica, Rzym. Nie ma nic bardziej trafnego niż odwiedzenie stolicy apostolskiej i uczestnictwo w pasterce prowadzonej przez samego Ojca Świętego. Dodatkowo piękne włoskie zabytki takie jak Bazylika Świętego Piotra, Koloseum czy Piazza Navona sprawią, że świąteczna wizyta w Rzymie może być jedną z najpiękniejszych chwil w naszym życiu.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie – Nowy Jork, USA

Nowy Jork. Miasto, które nigdy nie śpi. Czy jest coś wspanialszego niż wizyta w metropolii Nowego Jorku i podziwianie tego kolosa? Nowy Jork słynie ze swojego piękna i przepychu. Proszę uwierzyć, że w tym szczególnym czasie jakim jest Boże Narodzenie, miejsce to nabiera szczególnego koloru. Wszystkie ulice przystrojone i rozświetlone milionem światełek tętnią życiem. W Rockefeller Center możemy podziwiać największą choinkę na świecie, a to tylko początek atrakcji. Warto przyjrzeć się tej propozycji nieco bliżej.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie – Meksyk

Meksykańskie kurorty to nie tylko świetna propozycja na spędzenie wakacyjnego urlopu. Boże Narodzenie pod palmami może być równie kuszącą propozycją. W grudniu meksykańskie kurorty takie jak Cancun czy Puero Vallarta przyciągają turystów swoim urokiem ale również dobrymi cenami. Dodatkowo Meksyk jest bardzo chrześcijańskim państwem, w którym wiara ogrywa ogromną rolę. Tak więc Bożonarodzeniowe tradycje są mocno rozwinięte.

Istnieje wiele destynacji, w których poczujemy się wspaniale. Boże Narodzenie można celebrować z każdego miejsca na ziemi.