Zestaw kolędowy — niezbędnik podczas wizyty duszpasterskiej

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Zestawy kolędowe składają się najczęściej z 3 elementów. Są nimi krzyż oraz 2 świeczniki. Niekiedy w komplecie znajdują się również dopasowane świeczki. Czasami spotkać można się również z zestawami zawierającymi dodatkowo miseczki na wodę święconą oraz kropidło.

Dostępne w sklepach komplety tego typu produkowane są z różnych materiałów. Do czynienia możemy mieć między innymi z zestawami mosiężnymi, kryształowymi, metalowymi czy drewnianymi. Bardzo ciekawą propozycją jest także zestaw kolędowy nowoczesny ze szkła. Do wyboru są komplety o prostej, minimalistycznej formie oraz bogato zdobione. Który z nich wybrać? Wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji oraz stylu, w jakim zostało urządzone dane wnętrze. Na komplecie kolędowym nie warto oszczędzać. Są to bowiem dewocjonalia, z których korzystamy co roku i podczas każdej wizyty duszpasterskiej powinny się one prezentować nienagannie. Idealny komplet to taki, który został wykonany z solidnych, wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, łatwych w czyszczeniu materiałów. Warto, aby był on zapakowany w solidne pudełko ułatwiające przechowywanie poszczególnych elementów wchodzących w jego skład i chroniących przed ich uszkodzeniem czy zgubieniem.

Mosiężne zestawy kolędowe

Jednym z materiałów wykorzystywanych do produkcji zestawów kolędowych jest mosiądz. Co warto wiedzieć na jego temat? Mosiądz jest stopem, który składa się z miedzi i cynku, a niekiedy również z ołowiu, cyny, żelaza, manganu, chromu, krzemu oraz ołowiu. Topi się on temperaturze poniżej 1000 stopni Celsjusza. Mosiądz w warunkach pokojowych ma barwę pomarańczowo — żółtą. Tym, co go wyróżnia jest podatność na obróbkę plastyczną i odporność na korozję. Mosiądz jest również ciągliwy i ma dobre właściwości odlewnicze.

Na każdym świątecznym stole doskonale prezentować będzie się zestaw kolędowy mosiężny. Taki zestaw kolędowy z mosiądzu jest na tyle uniwersalny, że pasuje do aranżacji zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Jeżeli szukasz wysokiej jakości zestawu kolędowego, do produkcji którego został wykorzystany mosiądz, znajdziesz go w sklepie internetowym Mercado.pl. Przykładem jest komplet MORELI, w skład którego wchodzi krzyżyk stojący, 2 świeczniki oraz 2 świece w kolorze żółtym. Zestaw został wykonany z mosiężnego pręta oraz blachy. Jest on zapakowany w dekoracyjne pudełko, które pozwala na wygodne przechowywanie poszczególnych elementów.

Srebrne (chromowane) zestawy kolędowe

Na sklepowych półkach spotkać można także niejeden zestaw kolędowy srebrny, do produkcji którego została użyta stal nierdzewna. Określenie to odnosi się do gatunku stali jakościowych zawierających w składzie co najmniej 11% chromu. Sprawia to, że są one odporne na korozję. Do zalet stali nierdzewnej zaliczyć można także dużą plastyczność, estetyczny wygląd oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.

Godny polecenia zestaw kolędowy srebrny z oferty wspomnianego powyżej sklepu internetowego Mercado.pl to MOREL. Składa się on z 1 krzyża stojącego o wysokości 31 cm oraz 2 świeczników wysokich na 5 cm. Całość została wykonana ze stopu cynku pokrytego powłoką galwaniczną i zabezpieczonego wysokiej jakości lakierami.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]