Biorezonans jest techniką diagnostyki i leczenia w medycynie alternatywnej. Zakłada ona, że każda komórka, bakteria czy pasożyt w ludzkim organizmie wytwarza specyficzną częstotliwość elektromagnetycznych fal.

Dzięki aparatom biorezonansowym można wykryć i zniwelować fale w organizmie, które są patologiczne, poprzez wprowadzenie ich w odpowiednie drgania. Jednocześnie można też wzmacniać fale fizjologiczne, które są pozytywne.

Stosunek Kościoła do biorezonansu

Elementem wątpliwym moralnie, jest używanie energii w całej dziedzinie bioenergoterapii. Energoterapeucii nie wiedzą z jakiej energii korzystają w swoich metodach ani jakie jest jej pochodzenie, co sprawia, że stanowi to zagrożenie duchowe.

Kościół, mimo że nie ma w tym temacie oficjalnego stanowiska, to zdecydowanie odradza korzystanie z takich metod medycyny alternatywnej. Wynika to z artykułu Katechizmu Kościoła Katolickiego, który mówi o poważnej sprzeczności praktyk magii, czarów i pozyskiwania nieznanych sił z religią, nawet jeśli ich celem jest zapewnienie człowiekowi zdrowia. Biorezonans, jako taka metoda pozyskiwania nienaturalnych sił, stoi więc w sprzeczności z cnotą religijności.

Sztuczna Inteligencja