Co Amerykanie jedzą na Boże Narodzenie?

Co Amerykanie jedzą na Boże Narodzenie? Czy w Stanach Zjednoczonych Boże Narodzenie chrześcijanie obchodzą w podobny sposób co Polacy?
Święta w USA wyglądają nieco inaczej jednak nie różnią się od tych obchodzonych u nas zbyt drastycznie. Amerykanie podobnie jak Polacy kupują i stroją na święta choinki i obdarowują się w tym okresie prezentami. Amerykańskie sklepy już na długo przed świętami zastawione są Bożonarodzeniowymi rzeczami. Sytuacja jest podobna również w sklepach z żywnością.

Trzeba jednak przyznać, że amerykańskie święta są zdecydowanie uboższe w tradycje. W Stanach nie kultywuje się wspólnego pieczenia pierników czy chociażby 12 wigilijnych potraw. Nie zostawia się również tradycyjnego miejsca przy stole dla zbłąkanego wędrowca. Co najważniejsze nie świętuje się tam również dnia wigilijnego. Świętowanie rozpoczyna się z dniem 25 grudnia czyli sam dzień Bożego Narodzenia.

Co Amerykanie jedzą na Boże Narodzenie? Często na Bożonarodzeniowych amerykańskich stołach pojawiają się potrawy, które większość z nas kojarzy z amerykańskim dniem niepodległości. Gości tam indyk lub szynka, duża ilość warzyw a bardzo często również jakaś zapiekanka. Potrawy na amerykańskie stoły często są to potrawy gotowe z supermarketu lub zamawiane w restauracjach. Pomimo tego można tam spotkać również wiele potraw zaczerpniętych ze stołów europejskich. Oprócz wspomnianego indyka na stołach ląduje nadziewana kaczka, której wypełnienie stanowi żurawina i warzywa.

Jako dodatki na świątecznych stołach w Ameryce prawie zawsze pojawiają się: puree ze słodkich ziemniaków bądź białych, pieczone ziemniaki, pieczone warzywa korzenne, brukselka, casserole z fasolką, chleb kukurydziany czy bułeczki typu scones. Na deser Amerykanie jedzą ciasto czekoladowe, puddingi, placek dyniowy czy typowo anglieski deser triffle. Do picia często podawany jest ajerkoniak i grzane wino.