Co to jest Bóg?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Co to jest Bóg? Jest to chyba jedno z najtrudniejszych, a zarazem najłatwiejszych pytań jakie może zadać sobie człowiek. Z jednej strony, od zawsze wyobrażamy sobie Boga jako istotę żywą. Najwięksi artyści, najwięksi malarze oraz poeci w swych działach przedstawiają Go pod postacią ludzkiej istoty.

Wyobrażając sobie naszego Pana, przypisujemy mu wiele ludzkich cech. Zastanawiając się nad jego dobrocią oraz mądrością, wyobrażamy sobie siwego mędrca, sprawującego nad wszystkim pieczę na górze swojego Królestwa. Prawdopodobnie nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie Co to jest Bóg?

Z jednej strony może brzmieć ona prozaicznie, bo przecież wystarczy spojrzeć po nas samych, w końcu jesteśmy stworzeni na Jego podobieństwo.

Z drugiej jednak strony każdy z nas powinien dobrać odpowiednią dla siebie interpretację Pana Boga. Pamiętajmy jednocześnie o tym, że Bóg jest stwórcą wszystkiego, Bóg jest wszystkim co nas otacza. Jak zostało wspomniane wcześniej, Bóg jest każdym naszym tchnieniem i każdą emocją. Powinniśmy otaczać się Nim samym w każdej życiowej sytuacji, szukać Jego wskazówek i odpowiedzi.

Co to jest Bóg? Bóg jest to Stwórca, Bóg jest to Pan, Bóg jest to Zbawiciel, Bóg jest to Miłosierdzie. To niezliczone dobro. Bóg to każda chwila, która nas dotyczy, zarazem dobra jak i zła. Bóg jest więc Wszystkim.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]