Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Sprawa siostry Bernadetty została nagłośniona około roku 2006, kiedy to na jaw zaczęły wychodzić pewne szokujące informacje dotyczące ośrodka, w którym sprawowała ona funkcję dyrektorską.

Sprawa wyszła na jaw przy okazji śledztwa w sprawie morderstwa 8 letniego Mateusza z Rybnika.
W trakcie śledztwa do zabójstwa przyznało się dwóch mężczyzn – 22 letni Łukasz oraz jego 25 letni kuzyn, Tomasz. Obaj byli wychowankami ośrodka, w którym pracowała Siostra Bernadetta. Współwięzeń Tomasza, przysłał list, w którym tłumaczył, że chłopak przyznał mu się do nadużyć wobec innych dzieci oraz do okrucieństw jakie działy się w ośrodku.

Funkcjonariusze postanowili zbadać sprawę i udali się do ośrodka. To co zastali na miejscu, wzbudziło ich wątpliwości. W roku 2007 Prokuratora Okręgowa w Gliwicach rozpoczęła sprawę przeciwko siostrze Bernadetcie (właściwie Agnieszce F.) oraz jednej z wychowawczyń, siostrze Franciszcze (właściwie Bogumile Ł).

Śledztwo w sprawie Siostry Bernadetty

W trakcie śledztwa i przesłuchań dzieci, wychodzą na jaw kolejne patologie jakie działy się w ośrodku. Siostry dopuszczały do molestowania dzieci przez starszych wychowanków ośrodka. Karały dzieci za najdrobniejsze przewinienia, nieadekwatnymi karami. Dzieci były bite i poniżane. Były budzone o godzinie 05:30, a po godzinie 18 następował zakaz picia czegokolwiek… Nie starały się zapewnić dzieciom normalnych warunków bytowych, nie starały się wyszukiwać rodzin zastępczych ani lepszej przyszłości.

Siostra Bernadetta w 2010 została ostatecznie skazana na 2 lata w zawieszeniu, Siostra Franciszka natomiast na 8 miesięcy w zawieszeniu. Wyrok dla siostry Bernadetty został zmieniony w 2011 roku na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności, jednak nigdy nie stawiła się ona w celu odbycia wyroku, zasłaniając się podeszłym wiekiem oraz złym stanem zdrowia.

Nie można sobie nawet wyobrazić w jakim stopniu obraziła Boga. Z pewnością ma wobec niego ogromne zaległości. Czy jednak Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Czy winy siostry Bernadetty zostaną zmyte przed obliczem Pana?

W rozważania te możecie Państw zagłębić się sięgając po książkę autorstwa Pani Justyny Kopińskiej pod tytułem: „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”.