Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Sprawa siostry Bernadetty została nagłośniona około roku 2006, kiedy to na jaw zaczęły wychodzić pewne szokujące informacje dotyczące ośrodka, w którym sprawowała ona funkcję dyrektorską.

Sprawa wyszła na jaw przy okazji śledztwa w sprawie morderstwa 8 letniego Mateusza z Rybnika.
W trakcie śledztwa do zabójstwa przyznało się dwóch mężczyzn – 22 letni Łukasz oraz jego 25 letni kuzyn, Tomasz. Obaj byli wychowankami ośrodka, w którym pracowała Siostra Bernadetta. Współwięzeń Tomasza, przysłał list, w którym tłumaczył, że chłopak przyznał mu się do nadużyć wobec innych dzieci oraz do okrucieństw jakie działy się w ośrodku.

Funkcjonariusze postanowili zbadać sprawę i udali się do ośrodka. To co zastali na miejscu, wzbudziło ich wątpliwości. W roku 2007 Prokuratora Okręgowa w Gliwicach rozpoczęła sprawę przeciwko siostrze Bernadetcie (właściwie Agnieszce F.) oraz jednej z wychowawczyń, siostrze Franciszcze (właściwie Bogumile Ł).

Śledztwo w sprawie Siostry Bernadetty

W trakcie śledztwa i przesłuchań dzieci, wychodzą na jaw kolejne patologie jakie działy się w ośrodku. Siostry dopuszczały do molestowania dzieci przez starszych wychowanków ośrodka. Karały dzieci za najdrobniejsze przewinienia, nieadekwatnymi karami. Dzieci były bite i poniżane. Były budzone o godzinie 05:30, a po godzinie 18 następował zakaz picia czegokolwiek… Nie starały się zapewnić dzieciom normalnych warunków bytowych, nie starały się wyszukiwać rodzin zastępczych ani lepszej przyszłości.

Siostra Bernadetta w 2010 została ostatecznie skazana na 2 lata w zawieszeniu, Siostra Franciszka natomiast na 8 miesięcy w zawieszeniu. Wyrok dla siostry Bernadetty został zmieniony w 2011 roku na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności, jednak nigdy nie stawiła się ona w celu odbycia wyroku, zasłaniając się podeszłym wiekiem oraz złym stanem zdrowia.

Nie można sobie nawet wyobrazić w jakim stopniu obraziła Boga. Z pewnością ma wobec niego ogromne zaległości. Czy jednak Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie? Czy winy siostry Bernadetty zostaną zmyte przed obliczem Pana?

W rozważania te możecie Państw zagłębić się sięgając po książkę autorstwa Pani Justyny Kopińskiej pod tytułem: „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”.