Czy Pan Bóg jest szczęśliwy i inne pytania.

Wiele filozoficznych rozpraw na temat szczęścia i uczuć jakimi dzisiaj kieruje się człowiek. Rozważania na temat tego jakie miejsce zajmuje Pan Bóg w dzisiejszym świecie, możemy znaleźć w ostatnim własnoręcznie przygotowanym przez profesora Leszka Kołakowskiego zbiorze tekstów, felietonów i artykułów pod tytułem „Czy Pan Bóg jest szczęśliwy i inne pytania”.

Porusza ona ważne w dzisiejszych czasach tematy na temat obecności Pana w naszym życiu. Na temat tego jakie miejsce zajmują jego przykazania w świecie przepełnionym ciągłą gonitwą za pracą i pieniędzmi. Czy znajdujemy jeszcze czas dla Pana Boga? Czy Pan Bóg jest szczęśliwy

Podchodząc do tego pytania czysto religijnie. Czy Pan Bóg jest szczęśliwy? Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie, należy sobie najpierw uzmysłowić jakimi uczuciami kieruje się Pan Bóg. Jest to istota, której ogromu i wszechwiedzy nie jest w stanie pojąć żadna ludzka istota. Pan Bóg jest wszystkim co nas otacza oraz wszystkim tym, co każdy z osobna jest w stanie nazwać dobrem.

Do wszystkich uczuć podchodzimy w pełni indywidualnie, a więc również do postrzegania Boskiego dobra i szczęścia możemy podejść w ten sposób. Co czyni Pana Boga szczęśliwym? Największym szczęściem dla Boga jest oczywiście szczęście każdej istoty jaka została przez niego stworzona. Jeżeli jesteśmy szczęśliwi, kierujemy się w życiu dobrem, to możemy powiedzieć że i Pan Bóg jest szczęśliwy. Jeżeli uszczęśliwia nas fakt jak Pan kieruje naszym życie, oznacza to że dla Niego wszystko jest na właściwym miejscu.

Możemy więc przyczynić się do uszczęśliwiania naszego Pana co z pewnością łączy się nierozerwalnie z naszym szczęściem osobistym.

Będąc bardziej dokładnym i bardziej obrazowym tak naprawdę całym naszym szczęściem jest istota Boska. To on jest powodem i główną przyczyną pozytywnych uczuć, które nas otaczają.

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja