Czy modlitwa na leżąco to grzech?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Niektórzy uważają, że tak jest, podczas gdy inni utrzymują, że postawa, jaką przyjmuje się podczas modlitwy, nie ma znaczenia. Biblia nie wspomina o tej kwestii, ani nie mówi nam, czy powinniśmy modlić się w określonej pozycji, czy też poruszać się podczas modlitwy. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące tej praktyki, najlepiej skonsultuj się z przywódcą religijnym.

Pewnego dnia podeszła do mnie bardzo religijna kobieta i pokazała mi werset z Biblii, który mówi, że to grzech, jeśli nie modlisz się na kolanach. Zwróciłem uwagę na fakt, że Jezus modlił się przez połowę swojego życia, siedząc przed swoimi uczniami!

Dawni mędrcy (rabini) stwierdzili, że “modlenie się w pozycji leżącej jest jak lunatykowanie”. Taka modlitwa nie jest zalecana, ponieważ podczas modlitwy całe ciało powinno być nieruchome i znajdować się w jednym miejscu – dotyczy to również oczu. Modlitwa wymaga skupienia i koncentracji. Kiedy podczas modlitwy nasze ciało jest rozluźnione, mamy tendencję do odpływania w sen. Co więcej, niektórym osobom może być trudno lub niewygodnie modlić się w tej pozycji z głową pochyloną w dół, w kierunku klatki piersiowej. A ponieważ wykazano, że sen ma szkodliwy wpływ na jasność myślenia i rozwój duchowy człowieka, modlitwy skomponowane w tym stanie byłyby również pozbawione tych ważnych cech.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]