Czy świadek ślubu musi mieć bierzmowanie? Do roli świadka na ślubie należy się bardzo dobrze i dokładnie przygotować. Podobnie jak bycie świadkiem na bierzmowaniu czy chociażby rodzicem chrzestnym, rola świadka ślubu jest to rola bardzo odpowiedzialna. Jest to również ogromny zaszczyt, ponieważ świadek to osoba, która ma reprezentować i zaświadczać na temat Pana Młodego przed obliczem Boga i Kościoła.

Nie zapominajmy, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka, dlatego rola świadka jest tak ogromnie istotna. Podczas ślubu jesteśmy przecież prawą ręką Pana Młodego, który za chwile będzie tworzył nową rodzinę i przysięgał swoje oddanie przed ołtarzem.

Czy świadek ślubu musi mieć bierzmowanie? Okazuje się, że w przypadku świadka na ślubie samo bierzmowanie nie jest tak istotną sprawą. Sprawa doboru świadka jest to sprawa indywidualna i uzależniona tylko i wyłącznie od Pary Młodej, która sama musi dobrać osobę odpowiednią do tej roli.

Właściwie do bycia świadkiem wystarczy nam dowód osobisty i pełnoletność. Może to być osoba wierząca lub nawet niewierząca, chociaż oczywiście należy pamiętać o roli świadka przy dokonywaniu swojego wyboru. Świadkowie dopełniając formalności w Kościele składają swoje podpisy pod specjalnym dokumentem, potwierdzając zgodność zawarcia małżeństwa przed obliczem Boga. Tak więc świadek ślubu nie musi mieć bierzmowania.