Dlaczego in vitro to grzech?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Tajemnica życia człowieka rozpoczyna się w momencie jego poczęcia. Jest to niezwykle ważny moment dla każdego z nas, ponieważ wtedy staliśmy się tym, czym jesteśmy obecnie – każdy z nas został człowiekiem, z niezbywalnym elementem godności ludzkiej. Pod działaniem czasu, warunków środowiska i pomocy innych ludzi zmieniliśmy się, urośliśmy, jednak w istocie pozostaliśmy tym samym – dziećmi Boga, takimi samymi jak przed narodzinami. Dlaczego jednak nowoczesne metody budzą wątpliwości moralne? Dlaczego in vitro to grzech?

Ten temat jest niezwykle szeroki i można o nim pisać przez wiele stron, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę zdania osób, które na przykład nie mogą spłodzić potomstwa w naturalny sposób. Niemniej nauczanie Kościoła Katolickiego traktuje in vitro jako grzech, ponieważ sprzeciwia się naturalnemu przekazywaniu życia. Ponadto w procesie sztucznego zapłodnienia wykorzystuje się inne płody, a następnie wybiera się ten, który najlepiej rokuje. Z tej perspektywy in vitro jest nieetyczne i zostało uznane za grzech, ponieważ istoty ludzkie wartościuje się ze względu na ich stan, co więcej nie pozwala się niektórym płodom na naturalny rozwój, co jest niedopuszczalne, zdaniem Kościoła.

Zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji poświęconych temu zagadnieniu, by poszerzyć swoją wiedzę na temat in vitro i metod leczenia niepłodności.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]