Jak odwołać przekleństwo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Fundamentalną sprawą jest odróżnienie przekleństwa od wulgaryzmu. Przyjęło się, że przeklinanie to nic innego jak używanie słów, które ogólnie zostały uznane za brzydkie, nieodpowiednie i – właśnie – wulgarne. Niemniej w istocie rzeczy to nie to jest przekleństwem. Nazywa się nim zdanie lub większą ich grupę, których celem jest życzenie zła drugiemu człowiekowi. Co jednak zrobić, gdy takie przekleństwo wyszło z naszych ust? Jak odwołać przekleństwo? Przeczytaj!

Należy pamiętać, że przeklinanie (w znaczeniu złorzeczenia) jest grzechem, ponieważ przeczy miłości do drugiego człowieka. Zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, który dla swoich dzieci chce przecież jak najlepiej. Dlatego powinniśmy żyć z innymi ludźmi na dobrej stopie i w żadnym razie nie wolno nam im życzyć złego.

Nie ma ustalonych zasad działania po wypowiedzeniu przekleństwa. Niemniej na pewno warto przeprosić kogoś, komu złorzeczyliśmy, a także pomodlić się niego. Gdy ktoś wypowie przekleństwo w stosunku do Ciebie, nie pozwól wpaść w spiralę zła i nie pozwól sobie mścić na tej osobie czy w inny sposób odgrywać się na niej. Jak powiedział Chrystus: „Błogosławcie tym, którzy was przeklinają”. Są to trudne słowa do zastosowania w codziennym życiu, jednak przy wsparciu Boga i własnej wytrwałości da się je przekuć w czyn.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]