Gdzie odbył się chrzest Polski? Zdecydowana większość osób z pewnością potrafi trafnie odpowiedzieć na pytanie o to, kiedy odbył się chrzest polski. Data ta, jest jedną z najważniejszych dat w historii naszego kraju, ponieważ tak naprawdę to od tego momentu, zaczyna się współczesna historia Polski. 

Ale czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie gdzie się odbył chrzest polski? Lepiej być przygotowanym, kiedy ktoś w trakcie rozmowy rzuci szybkim: „a gdzie był chrzest Polski?”.

To gdzie był chrzest polski jest sprawą dyskusyjną. Dokładnie tak samo jest z jego dokładną datą. Istnieje wiele przekazów historycznych i wiele wniosków, które z nich możemy wyciągnąć. Jedni mówią, że chrzest polski odbył się już po ślubie Mieszka z Dobrawą a inni, że chrzest był jednym z warunków do odbycia się tego ślubu i odbył się wcześniej. Podobnie jest z przekazami dotyczącymi tego gdzie odbył się chrzest Polski. Nie jest to do końca jasne, jednak prawdopodobnym miejscem chrztu Polski w 966 r. jest Ostrów Lednicki.

Wskazuje na to najwięcej przekazów. Niektórzy wskazują również na Poznań ponieważ zarówno tam, jak i w Ostrowie Lednickim archeologowie znajdowali baptysteria, w których mógł zostać ochrzczony Mieszko I. Miejscowości Ostrów Lednicki i Poznań należy więc uznać za najbardziej prawdopodobne miejsca gdzie mógł odbyć się chrzest ówczesnego