Dlaczego Jan Paweł II został ogłoszony świętym?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Karol Wojtyła został wybrany na papieża jako pierwszy duchowny z Polski i jeden z pierwszych z kraju innego niż Włochy. Poprzez swój pontyfikat, jak również całe życie, zaskarbił sobie szacunek milionów ludzi z całego świata. To jednak za mało, by zostać świętym. Zatem dlaczego Jan Paweł II został ogłoszony świętym? Dowiedz się więcej z tego artykułu.

Aby Kościół Katolicki wyniósł jakąś osobę na ołtarze, muszą został spełnione liczne warunki. Jednym z nich jest proces kanonizacyjny, którego zadaniem jest zbadanie i potwierdzenie, że dana osoba zasługuje na publiczny kult oraz wpisanie do katalogu świętych. Badane jest życie zmarłej osoby, jej moralność, wpływ na innych ludzi, a przede wszystkim cuda dokonywane za jej pośrednictwem, które są szczególnym znakiem otrzymywania łaski Bożej. Cuda są obecnie jedną z najważniejszych przesłanek do tego, by dana osoba została świętym.

Podobna procedura dotyczyła kanonizacji Jana Pawła II. Cudem, który wzięto pod uwagę w procesie było niewytłumaczalne uzdrowienie Kostarykanki Floribeth Mora Diaz, cierpiącej na nieoperacyjnego tętniaka mózgu. Zostało ono zatwierdzone przez duchownych z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, jak również medyków.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]