Jak można zrobić ozdoby na Boże Narodzenie? Jak ozdobić świecznik na Boże Narodzenie? Jak samemu zrobić dekoracje na Boże Narodzenie? Boże Narodzenie to szczególny czas. Warto więc pomyśleć jak się do tego wydarzenia przygotować. Oprócz modlitwy i skupienia na Panu Bogu warto poświęcić również chwilę na przygotowanie domu i wszelkich ozdób, które umilą nam chwile spędzane w gronie najbliższych. Nie to jest oczywiście w ty wszystkim najważniejsze, jednak wato o tym pamiętać. Jak można zrobić ozdoby na Boże Narodzenie aby w naszym domu było przytulnie i aby w pełni poczuć świąteczną atmosferę? Wiele rzeczy można oczywiście kupić. W sklepach czekają na nas setki stroików i ozdób. Jednak w samodzielnym przygotowywaniu ozdób jest coś magicznego. Tak więc jak samemu zrobić dekoracje na Boże Narodzenie?

Ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie – Choinka
Najbardziej popularna ozdoba świąteczna. Jeden z nieodzownych symboli świąt Bożego Narodzenia i stały punkt programu. Ozdabiając nasze mieszkanie nie możemy zapomnieć od choinki. Tutaj opcji jest wiele. Choinka może być sztuczna lub żywa. Zaletami sztucznych choinek jest z pewnością to, że możemy jej używać przez długie lata, mogą przybrać dowolną formę a nawet kolor. Często spotyka się choinki niebieskie lub posrebrzane. Komponując to z odpowiednim kolorem światełek i bombek można uzyskać niesamowity efekt. Żywe choinki to przede wszystkim piękno i zapach, który tworzy w domu niesamowitą atmosferę. Dodatków, którymi możemy naszą choinkę przyozdobić jest nieskończona ilość. Zaczynając od zwykłych bombek, po własnoręcznie robione łańcuchy.

Ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie – Ozdoby z makaronu
Dosyć kontrowersyjna i zaskakująca propozycja. Ozdoby z makaronu w pierwszej chwili mogą wydawać się dziwne jednak efekt jaki dzięki nim możemy uzyskać jest niesamowity. Wykorzystajmy różne typu makaronów, np. rigati czy muszelki. Dodatkowo przyda nam się klej, farby, brokat i inne dodatki. Nieugotowany makaron jest dosyć twardy. Poszczególne rodzaje makaronu możemy więc ze sobą posklejać, tworząc wspaniałe kompozycje (kwiaty itp.) następnie obsypać je brokatem lub pomalować farbą (najlepiej w sprayu) na kolor złoty lub srebrny. Możemy je następnie rozłożyć na świątecznym stole bądź przystroić nimi choinkę.

Ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie – Szyszki
Idealnym elementem każdego stroiku świątecznego będą szyszki. Wykorzystując szyszki odpowiedniej wielkości możemy stworzyć z nich coś w rodzaju małych szyszkowych drzewek. Wystarczy taką szyszkę wraz z patyczkami obsadzić w doniczce, odpowiednio skomponować i przystroić na przykład brokatem, a nasze małe drzewko szyszkowe wypełni nam mieszkanie cudownym wyglądem i zapachem. Szyszki można wykorzystać również jako kolejny element przystroju choinki. Mogą być też luźno ułożone na stole, lub leżeć w przystrojonym koszyczku.

Ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie – Stroiki
Stroiki świąteczne są również bardzo popularne. Do wykonania stroika będą nam potrzebne gałązki drzewek iglastych, w które możemy wkomponować dowolne elementy. Mogą to być bombki czy chociażby wspomniane wyżej szyszki. Nie bójmy się używać również niekonwencjonalnych rozwiązań takich jak pierniki. Doskonałym pomysłem jest ozdobienie naszego stroiku kolorowymi lampkami.