Jak zrobić ozdoby na wielkanoc? Jak zrobić ozdoby na wielkanoc?

Wielkanocne ozdoby oraz różnego rodzaju dekoracje to temat znany chyba każdemu kto przygotowuje się do przeżycia tego szczególnego okresu w zaciszu domowy. Jest to dosyć szerokie pole dla naszych dekoracyjnych umiejętności. W celu upiększenia naszego domowego zacisza warto wykorzystać więc każdy nadający się do tego kąt naszego mieszkania. Zaczynając od wielkanocnego stołu przykrytego pięknym, białym obrusem, poprzez strojenie domowego kominka na dekoracjach, które zawisną na ścianie kończąc. W celu ubogacenia naszego domu w świąteczne ozdoby warto wykorzystać wszystkie elementy wymienione we wcześniejszych częściach artykułu. Ozdoby wielkanocne chociaż piękne nie są wcale tak skomplikowane. Zazwyczaj są to ozdoby wykorzystujące dostępne wszędzie materiały a nawet dary matki natury. Bo przecież wielkanoc kojarzy nam się z wiosną i budzącą się do życia planetą, dlatego też wykorzystajmy tutaj dużo kwiatów.

W przypadku wielkanocnych dekoracji bardzo dużą rolę odgrywają te wykonane z papieru. Bo przecież są to dekoracje dosyć proste i przede wszystkim tanie, a dające bardzo dobre efekty. Wszelkie wielkanocne kartki, papierowe pisanki czy chociażby wycinanki powieszone na ścianie fantastycznie sprawdzają się w takiej roli.

Modnym i równie efektownym elementem wielkanocnego wystroju będą oczywiście ozdoby ze styropianu. Tym styropianowym ozdobą poświęcona została oddzielna część tego artykułu, z którą warto się również zapoznać. Styropianowe jajka z pewnością posłużą za świetne urozmaicenie.

Wszelkie kwiatowe bukiety i kompozycje powinny stanowić tło dla wszystkich naszych ozdób.

Przygotowując wielkanocne pożywienie warto pomyśleć również o ciekawych dekoracjach. Serwetki leżące obok talerzy mogą być elementem ozdobnym. Na każdy talerz możemy ułożyć niewielką wiązankę, która fantastycznie wyglądać będzie obok kolorowej pisanki. Gdzieniegdzie porozrzucane łodyżki z zielonymi liśćmi czy stojące we flakonie bazie same przywodzą na myśl budzącą się do życia naturę.

Do wykonania ozdób możemy również wykorzystać resztki skorupek od jajek, które rozłożone na kawałku rzeżuchy będą wyglądały fantastycznie.

Oprócz ozdób zrobionych własnoręcznie można oczywiście wybrać się na świąteczne zakupy. W okresie przedświątecznym sklepy wypełnione są wszelakimi wielkanocnymi motywami, które będą stanowiły świetne wypełnienie dla naszych gotowych już, domowych ozdób. Sama będąc na takich zakupach natknęłam się na pomysłowe zające wielkanocne, zrobione z kartonu, które mogą zostać wypełnione łakociami i podpisane. W ten sposób, każdy z domowników miał swojego zająca, który pilnował jego talerza.

Warto również odwiedzić kwiaciarnie. Znajdziemy tam gotowe wiązanki i kompozycje kwiatowe, albo poprosić o stworzenie jednej specjalnie dla nas.