• Co można zrobić na wielkanoc ozdoby
  • Jak przyozdobić stół na wielkanoc

Jakie ozdoby powinny znaleźć się na wielkanocnym stole? Jak powinniśmy właściwie przystroić nasz dom, aby poczuć klimat wielkanocy? Jak nie przesadzić z ozdobami wielkanocnymi? Co można zrobić na wielkanoc? Jak zrobić odpowiednie ozdoby?

Przygotowania do świąt wielkanocnych to z pewnością bardzo szczególny okres w domu każdej polskiej (i nie tylko) ale przede wszystkim chrześcijańskiej rodziny. Okres przygotowań z pewnością zajmuje dużą część czasu w kalendarzu każdego z nas i warto dobrze ten czas zaplanować. Część tego czasu należy zdecydowanie poświęcić na przygotowywanie ozdób wielkanocnych.

Jak się do tego zabrać? Jak rozpocząć świąteczne dekorowanie naszego domu? Przede wszystkim należy pamiętać, że wielkanoc symbolizuje przede wszystkim odradzające się życie. Jest to zatem motyw przewodni naszych dekoracji, które powinny być pełne życia i kolorów. Dodatkowo fakt ten powinna ułatwiać wiosenna pora roku. Na wielkanocnym stole musi się więc znaleźć (obok schludnego, białego i czystego obrusa) wiele wiosennych motywów, które będą symbolizowały nowe życie. Wiele dekoracji na stół mamy w zasadzie w zasięgu ręki. Dostarcza ich nam sama matka natura. Wystarczy zerwać kwitnący gdzieś w ogrodzie wiosenny krzew słonecznej forsycji, rozejrzeć się po okolicznym parku czy łące za kwitnącymi baziami.

Czasami wystarczy schylić się po pojawiające się wszędzie kwiaty przebiśniegów, krokusów czy narcyzów. Zdecydowanie mocnym punktem w świecie kwiatów w tym okresie będą z pewnością tulipany. Wszyskie kwiaty warto skomponować w jeden ładny bukiet, ewentualnie rozdzielić pomiędzy sobą i poukładać w różnych, ciekawych miejscach w domu czy na tarasie.

Doskonałym dopełnieniem tego wszystkiego będą równie naturalne gałązki czy źdźbła traw czy chociażby owsa. Do tego warto pomyśleć o zielonych listkach bukszpanu lub barwinka, a nawet przed wielkanocą zastanowić się nad posadzeniem rzeżuchy. Wszystkie kompozycje kwiatowe, odpowiednio dobrane, stworzą niesamowity efekt, który w połączeniu z kolorowymi wydmuszkami pomoże nam stworzyć niezapomnianą i radosną atmosferę tych świąt.

Jeżeli chodzi o motywy kwiatowe, to warto pokusić się również o zaczerpnięcie z motywów staropolskich i zaplecenie wianków na głowy. Powinno pomóc to stworzyć niezapomniany i charakterystyczny klimat.

Czasami wspaniałe pomysły są na wyciągnięcie ręki. Wykorzystując skorupki kolorowych wydmuszek, które są powszechne na wielkanocnych stołach, doskonałym pomysłem jest stworzenie z nich czegoś w rodzaju wazoników na kwiatki. Od skorupki jajka wystarczy odłupać górną część, a pozostała może być naszym naczynkiem, w którym umieścimy nasze kwiaty.

Domowe talerze, wyłożone mchem lub rzeżuchą warto wypełnić jajkami. Taką kompozycję wystarczy przykryć kokardką i postawić wszystko na stole, aby uzyskać wspaniały, minimalistyczny efekt.

Jeżeli mamy trochę więcej czasu i zapału możemy pokusić się o coś bardziej “zaawansowanego” chociaż równie minimalistycznego jak poprzednie propozycje. Do doniczki należy wsypać ziemię a w niej umieścić długie i fikuśne pędy leszczyny.

Pędy takie możemy oblec drucikami na których można zawiesić kawałki kwiatków, ewentualnie wcześniej przygotowane wazoniki z naszych wydmuszek z kwiatami w środku czy nawet kieliszki z wodą i narcyzami. Do doniczki możemy wsadzać oczywiście przeróżne kompozycje wedle własnego uznania. Mogą to być na przykład pędy kwitnącej jabłoni przyozdobione pełnymi pisankami i zrobić z nich coś w rodzaju bombek.

Jedno z ważniejszych miejsc, które w czasie trwania świąt wielkanocnych przykuwa uwagę wszystkich jest z pewnością stół. Tutaj, jak to zostało wspomniane już wcześniej, należy szczególną uwagę zwrócić na estetykę. Stół powinien być obleczony w schludny, biały obrus i przyozdobiony wiosennymi motywami. Nie powinno zabraknąć pędów barwinka i bukszpanu, kiełków rzeżuchy i wczesnowiosennych kwiatków cebulowych.Gdzieniegdzie mogą znajdować się przygotowane wcześniej wydmuszki i kwiatowe kompozycje. Na pewno istotną rolę na stole zajmował będzie wielkanocny koszyk, w którym znajdziemy białego baranka. Na stole można rozłożyć również coś w rodzaju zielonej łączki. Aby to zrobić należy na 10 dni przed świętami wysypać trochę ziemi na pas ceraty i wysiać tam owies lub żyto. Całość należy umieścić w jasnym miejscu i nawadniać. Efekt powinien być piorunujący, a sama kompozycja zrobi nieziemskie wrażenie.

Co można zrobić z papieru na Wielkanoc?

Jest to kolejny ciekawy temat dotyczący wielkanocnych ozdób i stroików. Ozdoby papierowe mają wiele zalet. Są one przede wszystkim rozwiązaniem tanim oraz, co istotne, zdecydowaną większość z nich jesteśmy w stanie wykonać własnoręcznie. Tak więc niewielkim nakładem środków i pracy możemy osiągnąć naprawdę zadowalające efekty.

Pierwszym i chyba najbardziej oczywistym pomysłem takiej wielkanocnej ozdoby może być kolorowa laurka, do wykonania której posłuży nam kartka papieru oraz kredki. Na laurce możemy narysować wszelkiego rodzaju symbole kojarzące się z wielkanocą. Może to być królik wielkanocny, albo kolorowe pisanki. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.

Kolejnym ciekawym pomysłem mogą być kolorowe wycinanki. Z kolorowego arkusza papieru wystarczy powycinać wielkanocne zające, czy jajka. Aby nasz projekt urozmaicić gotowe wycinki możemy zawiesić w rzędzie na sznurku, który przypniemy do ściany.

Nieco bardziej wymagającą techniką, zarówno pod względem czasu jak i umiejętności, jest origami. Przestrzenne ozdoby papierowe, które powstają bez użycia kleju, dają naprawdę fantastyczny efekt, jednak wymagają trochę treningu. Na szczęście w internecie znajdziemy pełno tutoriali, które krok po kroku przeprowadzą nas przez cały etap tworzenia.

Fajnym pomysłem może okazać się wyklejanie prawdziwych, wielkanocnych wydmuszek za pomocą papierowych wycinków. Wystarczy przygotować sobie kolorowy papier, powycinać z niego mniejsze i większe kształty, które następnie wystarczy podkleić i wedle uznania przyczepić do naszych jajek.

Jak ozdobić jajka styropianowe na wielkanoc?

Styropianowe jajka są jedną z popularniejszych metod na wielkanocne ozdoby. Gdzie zdobyć styropianowe jajka? Wystarczy zajrzeć do któregoś z lokalnych sklepów, które oferują rzeczy do wystroju mieszkania. Jajka takie znajdziemy między innymi w sieci sklepów Pepco. Możemy również zajrzeć do sklepów internetowych, gdzie zestawy jajek ze styropianu różnych wielkości możemy znaleźć już od 20zł.

Kiedy już nabędziemy nasze jajka, pozostanie nam tylko je upiększyć. Oczywiście, tak jak w każdym z wymienionych wyżej przypadków, tak i tutaj, ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Tak więc w ruch powinny ruszyć ołówki, flamastry, kredki, kolorowy papier, brokat, różnego rodzaju koraliki i wiele, wiele innych rzeczy, które znajdziemy pod ręką.

Jedyna trudność jaką możemy napotkać jest kształt jajek, do którego powinniśmy dopasować swoje ozdoby. Na początek każde jajko możemy zamoczyć w farbie. Warto pokusić się o rozcieńczenie farbek wodą. Po wyschnięciu ruszamy do pracy. Użyjmy tutaj swojej wyobraźni. W ruch niech pójdą pędzle. Styropianowe jajka są dosyć tanie więc nie musimy się bać, że jakiś pomysł nie wyjdzie. Nawet jeżeli nam się nie spodoba, możemy zrobić kolejne podejście.

Klej i włóczka:

Jajka możemy posmarować w całości klejem. Następnie bardzo ostrożnie owijamy takie jajko w kolorową włóczkę. Da to świetny i kolorowy efekt końcowy.

 

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja