Jak ozdobić kominek na wielkanoc?

W wielu domach jednorodzinnych (a coraz częściej i w blokach mieszkalnych) bardzo istotnym punktem mieszkania jest kominek. Jest to miejsce, które kojarzy się z ciepłem i spokojem. Warto zatem pomyśleć o nim w kontekście ozdób wielkanocnych i zadbać o to, aby miejsce to wyróżniało się spośród wszystkich innych w naszym domu w tym szczególnym czasie. Jak zatem sprawić aby nasz kominek pasował do wielkanocnego wystroju naszego domu?

Bardzo dużo zależy tutaj od ogólnego wyglądu kominka. Od tego jak duży on jest i w którym miejscu się on znajduje. Wiele osób wykorzystuje górną przestrzeń kominka jako kolejną półkę, na której można ustawić bardzo wiele ciekawych rzeczy.

Mocnym punktem w tym wypadku będą wielkanocne wiązanki, w które bardzo łatwo wkomponować świeczki. Jeżeli całą kompozycję rozłożymy symetrycznie, stworzy to bardzo piękną ozdobę, otulającą nasz kominek. Na kominku można oczywiście umieścić również zwykłe wazony z kwiatami w środku, co z pewnością będzie wymagało zdecydowanie mniejszego nakładu pracy, a może dać równie piękny efekt końcowy. W tym momencie warto również wrócić do wcześniejszej części artykułu o ozdobach wielkanocnych, które możemy rozwiesić właśnie na naszym kominku.

Wielkanocny pas z kolorowymi zającami wyciętymi z kartek będzie fantastycznie wyglądał wisząc nad płonącym kominkiem, a styropianowe pisanki można fantastycznie ułożyć na przygotowanej wcześniej kompozycji kwiatowej czy chociażby trawniku, o którym wspominaliśmy w poradach dotyczących ozdabiania wielkanocnego stołu. Styropianowe wazony-jajka mogą świetnie sprawdzić się jako miejsce dla naszych kwiatów. Warto jednak zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach bardzo modny jest minimalizm. Nie można więc przesadzać z ilością ozdób aby nie osiągnąć “kiczowatego” efektu.

Jeżeli posiadamy w swoim domu nieużywane, przezroczyste wazony, dobrym pomysłem będzie wypełnienie ich kolorowymi pisankami (można nawet pokusić się o pisanki z czekolady) i ustawić je na naszym kominku.

Jak ozdobić mieszkanie na Wielkanoc?

Wielkanoc to przede wszystkim okres w którym powinniśmy skupić się na bliskości ze Stwórcą. NIe możemy zapominać, że to właśnie dlatego świętujemy wśród najbliższych, ponieważ Najwyższy zmartwychwstał. Jeśli chcemy poczuć święta wielkanocne całym sobą warto udekorować swoje mieszkanie lub dom. Jak ozdobić mieszkanie na wielkanoc? Łatwym sposobem na udekorowanie mieszkania lub domu na święta wielkanocne jest zawieszenie świątecznego wieńca na zewnątrz drzwi. Możesz kupić gotowy wieniec wielkanocny w sklepie lub zrobić go sam, co na pewno sprawi Ci dużo satysfakcji. Jak przystroić dom na wielkanoc? Spróbuj zrobić wieniec z wiosennych kwiatów, pisanek, piskląt lub królików.

Jeśli mieszkasz w domu umieść na ganku lub schodach króliki. Zrobi to niesamowitą atmosferę, jeśli będą one witały gości, gdy wejdą do twojego domu w okresie wielkanocnym już od samego progu. Dodatkowo spróbuj umieścić żeliwny króliczek w pobliżu drzwi wejściowych. Na schodach prowadzących do drzwi wejściowych możesz również umieścić plastikowe króliki w pastelowych kolorach.

Ciekawą dekoracją, która zainteresuje przede wszystkim dzieci i będzie dla nich świetną atrakcją są wykonane kredą przed domem ślady wielkanocnego króliczka. Weź kredę chodnika i narysuj pastelowe króliki na chodniku, które zatrzymają się gdy dojdziesz do drzwi. Jeśli masz drzewo lub krzew w pobliżu domu, możesz łatwo przekształcić go w świąteczną dekorację świąteczną. Spróbuj powiesić plastikowe pisanki na gałęzi drzewa. Możesz również owinąć krzew girlandą z pisanek, które można kupić online lub w sklepie, który sprzedaje ozdoby świąteczne.Aby udekorować dom w okresie wielkanocnym dobrym pomysłem jest także powieszenie wielkanocnej flagi. Możesz kupić flagę wielkanocną, taką jak flaga z królikiem lub jajkami. Możesz także kupić lub zrobić flagę z komunikatem „Wesołych Świąt!”.

Jak ustroić dom na Wielkanoc? Prostym, ale eleganckim sposobem na udekorowanie domu na Święta Wielkanocne są kwiaty i rośliny. Spróbuj umieścić jedną lub więcej wazonów sezonowych kwiatów na stołach w domu. Spróbuj ozdobić mieszkanie świeżymi tulipanami, które zazwyczaj kwitną w okolicach Wielkanocy. Niezawodnym sposobem na dekorację mieszkania lub domu jest użycie pisanek.

Pisanki mogą oznaczać wiosnę i nowe początki i są idealne do dekoracji świątecznych. Umieść jaja w koszach lub miskach wokół domu w towarzystwie wielkanocnych zajączków. Spróbuj umieścić kosz pisanek na blacie kuchennym lub w przedpokoju. Figurki kaczuszek i kurek to świetny sposób, aby dodać trochę świątecznej atmosfery do wnętrza domu. Spróbuj umieścić jeden na stole w wejściu do domu. Możesz także umieścić większą figurkę w pobliżu drzwi.

Można kupić lub wykonać samemu piękne wielkanocne kartki. Warto je zawiesić wokół domu lub we wnętrzu np. na lodówkę. Możesz także dodać do swojego domu nieco świątecznego motywu za pomocą wielkanocnych króliczków. Spróbuj umieścić pluszowego pastelowego króliczka wielkanocnego na kanapie. Możesz też umieścić plastikowego zajączka na tyłach toalety lub na krześle w kuchennym kąciku.

Możesz także udekorować dom słodyczami takimi jak czekoladowe jajka lub króliki.

Spróbuj umieścić kilka zawiniętych czekoladowych króliczków i jajek w koszu. Następnie umieść kosz na blacie kuchennym i stole wejściowym lub stoliku bocznym w salonie. Wspaniałym sposobem na dekorację na Wielkanoc jest ustawienie świątecznego stołu. Spróbuj użyć kolorowych naczyń i prostego, ale zarazem bardzo efektownego środka jakim są sezonowe kwiaty.