Wielkanoc to dla dzieci ogromna radość Co na Wielkanoc dla dzieci, aby spędziły święta w jak największej radości? Święta to czas spędzania czasu z bliskimi, dlatego najbardziej wartościowe jest wymyślenie zabaw, które angażują całą rodzinę, a nie tylko danie dziecku prezentów i słodyczy. W co bawić się z dziećmi podczas świąt wielkanocnych?

Najbardziej klasyczną grą, którą możemy zaproponować dzieciom jest zabawa w poszukiwanie czekoladowych jajek i zajączków. Wystarczy schować je w ogródku lub parku, a następnie dawać dzieciom różnego rodzaju wskazówki, jeżeli teren w którym zostały pochowane prezenty jest większy. Nie jest to jednak jedyna gra, którą możemy przedstawić dzieciom. W co jeszcze możemy się bawić z dziećmi w czasie świąt Wielkanocnych?

Pomysł na grę z pytaniami i zadaniami:

Przed grą zapisz kilka prostych poleceń, zadań lub pytań na małych kawałkach papieru, złóż je i umieść w kolorowych, plastikowych jajach. Upewnij się, że masz tyle jaj, ile masz graczy. Podziel dzieci na dwie drużyny. Przydziel jednego dorosłego sędziego na drużynę. Wypełnij jeden koszyk dla każdej drużyny plastikowymi jajkami. Na słowo „idź!” pierwszy gracz z każdej drużyny musi ścigać się do kosza, wybrać jajko i wykonać polecenie. Sędziowie muszą ustalić, czy polecenie zostało zakończone, a kiedy to nastąpi, sygnalizują graczowi, aby uciekł i oznaczył następnego gracza w kolejce. Jeśli gracz nie może wykonać polecenia po dwóch próbach, musi umieścić je z powrotem w koszu i powrócić na tył linii. Pierwsza drużyna, która ukończy wszystkie swoje polecenia, wygrywa.Polecenia także mogą być związane z Wielkanocą np.

Podskocz jak wielkanocny zajączek

Potrząśnij ogonem króliczka..

Żongluj dwoma jajkami.

Obróć się jak jajko upuszczone na ziemię.

Możesz także dodać rekwizyty do gry, aby komendy były bardziej skomplikowane. Na przykład dostarcz kilka kostiumów króliczka, które dzieci muszą nosić podczas wykonywania swoich zadań.

Pomysł na grę z wielkanocnym berkiem:

Wielkanocny berek, czyli osoba, która goni jest króliczkiem i musi nosić uszy królika. Wszyscy inni są uciekającymi jajkami, które królik musi zebrać do kosza. Umieść hula-hoop na ziemi, aby służył jako kosz. Gdy królik dotknie gracza-jaja, ten gracz musi iść i stanąć w koszu. Graj, aż wszystkie jaja zostaną zebrane. Następnie przypisz nowego gracza do króliczka.

Pomysł na wielkanocną zabawę z Pinatą:

Zawsze hitem na imprezach dla dzieci jest gra Pinata. Wypełnij pinatę wielkanocną, taką jak króliczek lub jajko wielkanocne, smakołykami i symbolicznymi prezentami. Jednym z ciekawych pomysłów jest napełnianie plastikowych jajek smakołykami, a następnie napełnianie pinaty jajami. Zawiążcie dzieciom oczy i pozwólcie im uderzać w pinatę, aż się zepsuje, uwalniając tym samym dla nich smakołyki.

Pomysł na wielkanocny wyścig:

Podziel dzieci na dwie drużyny. Ustaw je w linii i wypełnij ramiona graczy plastikowymi pisankami. Zadaniem graczy jest bieganie do wyznaczonego miejsca kilka stóp od linii startu, a następnie zawracanie i wracanie do swoich drużyn. Jeśli gracz upuści dowolne z jaj, musi zatrzymać się, aby je podnieść (starając się nie upuszczać więcej w tym procesie). Po powrocie do swoich kolegów z drużyny gracze muszą przekazać ładunek jajek kolejnym graczom w kolejce. Wyścig trwa, dopóki wszyscy gracze nie zniosą jaj. Pierwsza drużyna, która ukończy wyścig sztafetowy, wygrywa. Można utrudnić grę i kazać przy mecie wykonywać im różnego rodzaju zadania na przykład przysiady z jajami. Należy dać im wystarczająco dużo jaj, aby było to wyzwaniem, jednak oczywiście nie zbyt przytłaczającym, ponieważ musi być to dla nich przede wszystkim dobra zabawa.

 

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja