Jak wygląda Bóg?

Ludzie od wieków zadają sobie to pytanie? Czy kiedykolwiek, za naszego życia, będziemy godni ujrzeć Boskie odbicie? Czy kiedykolwiek przekonamy się jak naprawdę wygląda Bóg? Istnieje niezliczona ilość obrazów, tekstów i przekazów próbujących narzucić wyobrażenie o naszym Panu. Większość autorów przedstawia Go jako starego i dostojnego mędrca. Najsłynniejszym obrazem przedstawiającym naszego Pana jest obraz Michała Anioła pod tytułem „Stworzenia Adama”. Widzimy na nim Adama oraz Boga jako starszego, dobrze zbudowanego, wyglądającego na mądrego, człowieka. Należy jednak pamiętać, że sztuka kieruje się swoimi prawami. Obrazy są malowane po to aby człowieka przyciągnąć i poruszyć. Wszelkie teksty pisane aby mieć jak największe wyobrażenie tego co czytamy. Nie należy więc odbierać ich zbyt dosłownie.

Jak wygląda Pan Bóg

Najlepszym źródłem przybliżającym człowiekowi wygląd Boga są przekazy Biblijne. W księdze Ezechiela znajduje się opis objawienia Pana. Mówi on o szafirowym kamieniu w kształcie tronu, który ukazuje się nad głowami ludzi. Na tronie można dostrzec coś z wyglądu podobnego do człowieka. Ezechiel przekazuje, że powyżej czegoś co przypominało biodra widział coś przypominającego ogień, a wokół niego blask.

Przykłady te nie powinny być jednak odbierane jako dokładne odzwierciedlenie. To jak wygląda Bóg wykracza poza nasze zdolności poznawcze. Jego wygląd nie jest czymś co potrafimy, a może nawet co powinniśmy opisywać. Boga możemy spotkać tak naprawdę wszędzie. Jest on dobrem i uczuciem, które nas otacza. Jest opatrznością i uduchowieniem.