Nie wszystkie odpowiedzi są jednak tak proste i oczywiste jak poprzednie, które zostały poruszone w tym artykule, nawet dla ludzi niezłomnej wiary. Bo co w momencie kiedy ktoś próbuje zaprzeczyć w dosyć logiczny sposób wszechmocy Pana Boga i podaje argumenty, które należy uznać za prawidłowe i, z którymi, na pierwszy rzut oka, nie sposób się nie zgodzić?

Przykładem takim może być pytanie: czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie uniesie? Bo skoro Pan jest wszechmogący, to powinien potrafić stworzyć taki kamień, ale jednocześnie powinien potrafić go podnieść skoro może wszystko. Wydaje mi się, że na to zagadnienie należy spojrzeć jednak nieco inaczej. Nie może na nie patrzeć przez pryzmat ludzki.

Należy pamiętać, że Bóg jest przede wszystkim dla nas. Że stworzył nas na swoje podobieństwo i od samego początku zesłał na nas swoje miłosierdzie oraz opiekę. Bóg jako istota wszechobecna nie wpływa na samego siebie.

Nie jest czymś co wywołuje dany efekt, a jedynie nadaje temu efektowi sensu. Bóg jest wszystkim tym czego potrzebujemy. Bóg może stworzyć kamień, który będzie ciężarem nie do ominięcia dla Ciebie czy dla mnie. Istotą Boga nie jest jednak narzucanie barier. Idąc tym tropem Bóg nie wpływa na samego siebie.

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja