Czy Bóg się na Nas Pogniewał? W wyniku naszych wrodzonych cech, wiele razy zdarza nam się mieć chwile zwątpienia czy niepewności. Czasami nawet mamy ku temu mniejsze czy większe powody. Świat niejednokrotnie wystawia nas na próbę. Ba, nawet sam Pan Bóg wystawia nas nieustannie na próbę. Zawsze należy jednak pamiętać o tym, jak bardzo Bóg docenia nasze starania, docenia naszą wytrwałość. Wystarczy sobie chociażby przypomnieć biblijną historię wystawienia Abrahama na próbę poświęcenia swojego syna dla Boga.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których zastanawiamy się czy to wszystko ma sens. Śmierć bliskiej osoby chociażby, często wpływa na to, że zaczynamy zadawać pewne pytania. Czy to nasza wina?

Czyż Bóg się na nas pogniewał? Albo zrobiliśmy coś złego?

Otóż oczywiście istnieje coś takiego jak Boski gniew. Pan Bóg może się na nas pogniewać. Jednak jest to zupełnie inny gniew niż ten ludzki. Nie można na niego patrzeć w ten sam sposób jak na gniew drugiej osoby. Boży gniew poniekąd „pasuje” do niego samego.

Czy w sytuacjach, których zawinimy, Bóg również może się na nas pogniewać? Czy powinniśmy się Boga wtedy obawiać?

Jest wpasowany w Boże miłosierdzie i cierpliwość. Istnieje wyłącznie jedna przyczyna, która wywołuje stan gniewu u Boga. Jest to grzech. Bóg jest stanowczy i wymaga przestrzegania wydanego przez siebie dekalogu. Tylko w przypadku jego łamania, Bóg okazuje wobec nas swój gniew. Aby ten stan z siebie zdjąć musimy przede wszystkim pamiętać aby okazać Panu skruchę. Tylko ona może wybawić nas od Boskiego gniewu.

 

Sztuczna Inteligencja