Do kiedy jest wolne w Wielkanoc?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Do kiedy jest wolne w Wielkanoc?

Do kiedy jest wolne w Wielkanoc? Na jakie dni przypada przerwa Wielkanocna? Dni wolne od pracy Wielkanoc.

Jak zostało wspomniane już wcześniej Wielkanoc jest świętem, które rok w rok ma inne daty. Jest to tak zwane święto ruchome. Nic więc dziwnego, że co roku pojawia się mnóstwo pytań o daty dni wolnych, które przypadają na Wielkanoc, szczególnie od osób, które liczą na chwilę oddechu od szkoły czy pracy albo zwyczajnie starają się zaplanować wszystko z wyprzedzeniem i być pewnym swoich terminów. Na święta Wielkanocne składa się tak zwane Triduum Paschalne. Zaczynamy świętować w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, po czym zwyczajowo w Niedzielę następuje Wielkanoc. W roku 2019 Wielkanoc wypada dokładnie w dniu 21 kwietnia (niedziela). Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota wypadają kolejno 18, 19 i 20 kwietnia. Wielkanocna przerwa od szkoły zaczyna się więc we czwartek 18 kwietnia 2019 r.

na dzień po Wielkanocnej niedzieli przypada Poniedziałek Wielkanocny. Jest to tak zwany Lany Poniedziałek (inaczej Śmigus-Dyngus), czyli dzień, w którym zwyczajowo ludzie polewają się wodą i również jest dniem wolnym od szkoły. Również wtorek 23 kwietnia jest dniem ustawowo wolnym.

Przerwa świąteczna od zajęć szkolnych potrwa więc aż 6 dni, obejmując 2 dni weekendu i potrwa od 18 (czwartek) do 23 kwietnia (wtorek).

Niestety Ci, którzy swoją szkolną edukację już ukończyli nie mogą liczyć na tyle szczęścia. oczywiście wszystko leży w gestii pracodawcy, który może okazać się na tyle wyrozumiały, że pozwoli na wzięcie dłuższego urlopu w okresie świąt wielkanocnych, jednak ustawowo, jedynym dniem wolnym od pracy będzie Poniedziałek Wielkanocny, czyli dzień 22 kwietnia 2019 r.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]