Gdzie objawiła się Maryja?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Gdzie objawiła się Maryja? Objawienia Maryjne są szerokim tematem, często poruszanym wśród katolików, ale nie tylko. Objawienia z definicji są wydarzeniami w trakcie, których Najświętsza Maryja Panna, Matka Jezusa Chrystusa objawia się na ziemi w sposób nadprzyrodzony jednej lub wielu osobom. Objawienia często są pojedyncze ale występują również objawienia seryjne.

Gdzie objawiła się Maryja?

Najważniejsze z objawień Maryjnych uznawane przez Kościół Katolicki:

1531: Objawienie w Guadalupe (Meksyku) – 9 grudnia Matka Boża miała objawić się Juanowi Diego. Kościół zatwierdził te objawienia niemal natychmiast. W jego wyniku całe plemiona indiańskie zaczęły masowo przechodzić na katolicyzm.

1858: Objawianie w Lourdes (Francja) – Maryja objawiła się Bernadetcie Soubirous. Matka Boża przekazała jej prawdę o swoim Niepokalanym Poczęciu. Biskup diecezji Tarbes uznał prawdziwość objawień w 1862 roku. W Lourdes do dziś zdarzają się przypadki cudownych uzdrowień.

1877: Objawienia w Gietrzwałdzie (ziemie polskie/Prusy) – Maryja ukazała się trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej. Poleciła jej się modlić i nawracać. Biskup warmiński zwołał komisję do zbadania tej sprawy. W 1977 roku Prymas Polski zatwierdził objawienia.

1983-1989: Objawienie w Kibeho (Rwanda) – Maryja ukazywała się trzem dziewczynom z plemienia Tutsi. Wzywała je do pokuty i wynagrodzenia za grzechy ludzkości. Maryja ukazywała im się jako Matka Słowa. W roku 1988 biskup Kibeho uznał objawienia za prawdziwe.

Objawień Maryjnych (tych potwierdzonych ale również niepotwierdzonych przez Kościół Katolicki) jest o wiele więcej.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]