Jak mogła wyglądać Święta Maryja?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak mogła wyglądać Maryja? Rzeczywiście jest to bardzo zastanawiające, tak samo jak w przypadku pytań o wygląd Jezusa, który przecież żył wśród nas oraz posiadał śmiertelne ciało. Biblia nie opisuje jednak jednoznacznie jak mogła wyglądać Maryja.

Z Ewangelii Świętej znamy mniej więcej jedynie jej wiek (urodzona ok 20 r p.n.e.) oraz pochodzenie, na podstawie których jedynie możemy się domyślać, że charakteryzowała się rysami twarzy będącymi odpowiednimi dla ludzi pochodzących z tamtego regionu.

Bliżej do prawdziwego wyglądu Maryi możemy jednak być dzięki objawieniom w trakcie, których Maryja objawia się pod prawdziwą postacią. Najlepszy opis udało się stworzyć ojcu Janko Bubalo, który zainteresował się objawieniami w Medziugorje. Postanowił on gromadzić swoje spostrzeżenia wynikające z rozmów z mieszkańcami i świadkami objawień czego wynikiem była książka pt. „Tysiąc spotkań z Matką Bożą” z 1985 r.

Ze wszystkich opowiadań można wyciągnąć kilka znaczących faktów na temat tego jak mogła wyglądać Maryja. Wiemy, że Maryja w trakcie objawień była młodą i piękną kobietą o jasnym kolorze skóry, czarnych włosach i niebieskich, wyraźnych oczach. Maryja opisywana jest jako kobieta niska i szczupła, o delikatnym wyrazie twarzy, ubrana w długą, skromną suknię, z długimi rękawami, sięgającymi do połowy dłoni oraz z welonem na głowie. Po bardziej dogłębne szczegóły odsyłamy do książki.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]