Jak się ubrać na bierzmowanie?

Jak się ubrać na bierzmowanie? Bierzmowanie to bardzo ważna ale przede wszystkim również formalna uroczystość. Jest to podniosła chwila w życiu każdego katolika, w której w pełni jednoczy się on z Bogiem poprzez Ducha Świętego, dlatego należy pamiętać aby uczcić ten moment z należytym szacunkiem. Ważną kwestią jest więc nasz ubiór i dobór odpowiedniego stroju na tę okoliczność. Jak więc ubrać się na bierzmowanie?

Niezależnie od tego czy w sakramencie bierzmowania uczestniczymy jako główny zainteresowany, świadek osoby bierzmowanej czy też gość, musimy pamiętać aby nasz ubiór był schludny, oficjalny i uroczysty. Należy przestrzegać etykiety. Bierzmowani chłopcy powinni być ubrani w ciemne, schludne garnitury. Dobrym wyborem będzie również dobranie odpowiedniego krawatu czy muszki, jednak unikajmy rażących i wyróżniających się kolorów. W przypadku dziewczynek strój powinien się składać z ładnych, prostych sukienek lub białej koszuli i czarnej spódniczki.

Pamiętajmy, że pomimo swojej ogromnej podniosłości, bierzmowanie nie jest wybiegiem i pokazem mody, dlatego wszelkie zbędne akcesoria i krzykliwe kreacje należy sobie odpuścić. Jako rodzić czy świadek osoby bierzmowanej również musimy być reprezentatywni i pamiętać o koszuli, garniturze czy garsonce. Dobierajmy raczej kolory lekkie, takie jak biel, czerń, kolor beżowy czy jasno niebieski. Poza powyższym nie ma szczególnych wymagań dotyczących ubioru na bierzmowanie. 

 

Jak się ubrać na bierzmowanie?