Jak się ubrać na bierzmowanie? Bierzmowanie to bardzo ważna ale przede wszystkim również formalna uroczystość. Jest to podniosła chwila w życiu każdego katolika, w której w pełni jednoczy się on z Bogiem poprzez Ducha Świętego, dlatego należy pamiętać aby uczcić ten moment z należytym szacunkiem. Ważną kwestią jest więc nasz ubiór i dobór odpowiedniego stroju na tę okoliczność. Jak więc ubrać się na bierzmowanie?

Niezależnie od tego czy w sakramencie bierzmowania uczestniczymy jako główny zainteresowany, świadek osoby bierzmowanej czy też gość, musimy pamiętać aby nasz ubiór był schludny, oficjalny i uroczysty. Należy przestrzegać etykiety. Bierzmowani chłopcy powinni być ubrani w ciemne, schludne garnitury. Dobrym wyborem będzie również dobranie odpowiedniego krawatu czy muszki, jednak unikajmy rażących i wyróżniających się kolorów. W przypadku dziewczynek strój powinien się składać z ładnych, prostych sukienek lub białej koszuli i czarnej spódniczki.

Pamiętajmy, że pomimo swojej ogromnej podniosłości, bierzmowanie nie jest wybiegiem i pokazem mody, dlatego wszelkie zbędne akcesoria i krzykliwe kreacje należy sobie odpuścić. Jako rodzić czy świadek osoby bierzmowanej również musimy być reprezentatywni i pamiętać o koszuli, garniturze czy garsonce. Dobierajmy raczej kolory lekkie, takie jak biel, czerń, kolor beżowy czy jasno niebieski. Poza powyższym nie ma szczególnych wymagań dotyczących ubioru na bierzmowanie.