W jaki sposób Chrystus jest obecny w liturgii?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

W jaki sposób Chrystus jest obecny w liturgii? Liturgia z definicji jest formą kultu religijnego. W dużym skrócie liturgia chrześcijańska jest Mszą świętą. Dzięki Liturgii chrześcijanie mają unikalną możliwość bezpośredniego obcowania z Chrystusem, który jest obecny w liturgii. Jednak w jaki sposób Chrystus jest obecny w liturgii?

Chrystus jest obecny w liturgii w każdym istotnym jej miejscu.

Jest obecny przede wszystkim w postaci kapłana, który jest kontynuatorem dzieła Chrystusa na ziemi. Poprzez słowa kapłana Chrystus dociera do swoich wiernych. Ponad to kapłani pozwalają zrozumieć i zinterpretować Jego słowa.
Chrystus jest obecny w liturgii w przyjmowanej przez wiernych Eucharystii. Każdy z nas przyjmuje za jej pośrednictwem ciało Boże i niejako łączy się z Panem. Chrystus przychodzi do nas pod postacią chleba i wina.

Chrystus pojawia się w liturgii również w Słowie Bożym, w trakcie udzielania Błogosławieństwa, Komunii Świętej czy chociażby Spowiedzi Świętej. Chrystus jest dostępny dla swoich wiernych i otacza ich swoją łaską. Warto więc uczęszczać na Msze Święte aby być bliżej Jezusa Chrystusa.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]