Jak wstąpić do zakonu?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak wstąpić do zakonu? Przede wszystkim należy spełnić szereg wymagań – tych formalnych i nieformalnych. Od strony technicznej najważniejsze jest skontaktowanie się z przełożonym zakonu. W trakcie rozmowy musimy rzecz jasna wyrazić chęć wstąpienia do zakonu oraz uargumentować naszą decyzję – co sprawiło, że decydujemy się na taki krok.

Zanim władze zakonu podejmą decyzję o przyjęciu nas do swoich szeregów, czeka nas etap weryfikacji. Będziemy prześwietlani głównie pod kątem wiary. Jak bardzo religijni jesteśmy; czy jesteśmy gotowi zawierzyć resztę życia w służbie Bogu? Ponadto analizowane będą motywy naszego działania. Dlaczego chcemy wstąpić do zakonu? Czy aby nie znajdujemy się w trudnej sytuacji życiowej? Czy nie działamy pod wpływem emocji?

Przed dołączeniem do zakonu warto zostać przetestowanym pod kątem psychologicznym. Część zakonników żyje w odosobnieniu; bez kontaktu z ludźmi. Całe swoje życie poświęca na modlitwę; poszukiwanie Boga i prawd wiary. Jest to niezwykle trudna misja, która stanowi również duże obciążenie psychiczne. Nie każdy będzie w stanie sobie z nim poradzić. Decyzja o wstąpieniu do zakonu wiąże się również z odrzuceniem wygód i porzuceniem myśli o założeniu rodziny. Należy więc poważnie przemyśleć swoje powołanie i zadecydować, czy jesteśmy gotowi przyjąć taki styl życia.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]