Skoro wiemy z całą pewnością, że piekło już istnieje, to możemy zadać sobie pytanie: „Jak wygląda piekło?” Czy jest to miejsce, które podziwiamy niejednokrotnie na pięknych malowidłach światowych artystów czy chociażby filmowych przekazach? Czy jest to coś co człowiek może w ogóle pojąć swoim umysłem? Z pewnością nie. Temat ten był już poruszany w poprzednich punktach.

Pamiętajmy więc, że piekło nie jest miejscem fizycznym. Jest to stan duszy, która po odrzuceniu łaski Pana Boga podąża po śmierci w kierunku Szatana. Jest to stan grozy i wiecznych cierpień grzeszników. Każdy z nas powinien wyobrażać sobie piekło na swój własny sposób. Ale powinien robić to tak, żeby odczuwać przed nim strach i zniechęcenie, pilnując się jednocześnie, żeby nie zejść na złą ścieżkę.

Piekło może być również przedstawiane jak ciąg zdarzeń i sytuacji przeżywanych już w życiu doczesnym. Nie będzie ono jednak piekłem w rozumieniu biblijnym, a jedynie jego doczesnym wyobrażeniem. Jest ono za każdym razem kiedy cierpimy jednocześnie świadomie odrzucając Boga, co pociąga za sobą kolejne złe czyny. Nie sposób więc jednoznacznie opowiedzieć o tym jak wygląda piekło. Prawdopodobnie trafnym spostrzeżeniem będzie fakt, że piekło dla każdego z nas może wyglądać inaczej. Prawdopodobnie lepiej będzie jednak się o tym nie przekonać na własnej skórze.

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja