Jaka litania w sierpniu?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jaka litania w sierpniu? Sierpień kojarzy nam się głównie z wakacjami, wypoczynkiem i rekreacją. Jest on jednak bardzo ważnym miesiącem dla wszystkich Katolików. 15 sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach chrześcijaństwa. Sierpień w Kościele Katolickim jest również miesiącem trzeźwości; czasem, który powinniśmy przeznaczyć na modlitwę, powstrzymując się od spożywania alkoholu i hucznych zabaw.

Sierpień przez wielu jest uważany za najważniejszy miesiąc maryjny, rzecz jasna zaraz po maju. Dlatego w sierpniu warto odmawiać litanie skierowane do Matki Bożej. Należą do nich między innymi: litania loretańska, litania dominikańska, litania fatimska, litania Maryjna Pijara, litania do Matki Bożej Pocieszenia, litania z tajemnic życia Maryi, litania biblijna oraz litania o odpuszczenie grzechów do Maryi Matki Boga.

Jak wiemy, sierpień jest uznawany za miesiąc trzeźwości. Patronem trzeźwości jest zaś św. Jan Chrzciciel. Sierpień jest więc idealnym miesiącem do odmawiana litanii do św. Jana Chrzciciela. Podczas niej możemy modlić się o umiarkowanie w spożywaniu alkoholu; o ochronę przed grzechem upijania się; oraz prosić o wsparcie dla osób zmagających się z problemem uzależnienia alkoholowego.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]