O co można się modlić? Prawda jest taka, że z Bogiem a się rozmawiać praktycznie o każdej sprawie. Nawet jeśli marzy nam się nowy samochód, to kwestię tę można „obgadać” w indywidualnej modlitwie, wyrażonej własnymi słowami. Da się wyrazić własne pragnienie, umotywować je, opowiedzieć o nim. To umacnia w dążeniu do spełnienia swoich pragnień, daje też nowe siły do działania i przezwyciężania porażek. Na podobnej zasadzie działa modlitwa do św Józefa o męza, która ma jednolite brzmienie i bardzo często jest wypowiadana przez młode kobiety.

Dla kogo modlitwa do sw Józefa o meza?

Nie zawsze znalezienie osoby, z którą można by połączyć się sakramentem małżeństwa, jest łatwe. Bardzo często panuje opinia, wedle której trzeba jeździć na pielgrzymki, brać udział w spotkaniach organizacji katolickich i być uczestnikiem rekolekcji, aby poznać kogoś o podobnym światopoglądzie. Czasem jest też to kwestia szczęścia i taką osobę można odnaleźć na dyskotece czy w pracy. Niestety, nierzadko praktykujący katolicy wpadają w sidła związków bez perspektyw lub po prostu nie potrafią znaleźć odpowiedniej osoby, przy której wszystko by „zagrało”. Właśnie do nich skierowana jest modlitwa o meza do sw Jozefa.

Jej codzienne wypowiadanie, tak samo jak i napisanie listu do św. Józefa, pozwala na lepsze skupienie się na swoim celu. Osoby takie zaczynają działać nie tylko nad samą sposobnością odbycia randki, lecz też mocniej zauważają własne przywary i starają się nad nimi pracować. To niejako efekt uboczny tej modlitwy, ale za to bardzo potrzebny i właściwy dla całej sytuacji.

Litania do św. Józefa o dobrego męża

Skrócona wersja tejże litanii brzmi:

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

Patronie zaskoczonych niespodzianą wieścią, co przerasta jak drzewo wiele niższe trawy, módl się za nami
Patronie zmęczonych daremnym stukaniem do ciepłych dom
ów, drzwi pozamykanych,
Patronie uciekających po nocy pośpiesznie i wygnańc
ów, co żyją latami wśród obcych,
Patronie zatroskanych o przyszłość swych dzieci,
Patronie strwożonych, tak jak Ty, proroctwem,
Patronie zwykłych szarych ludzi, cierpliwie pogodnych, ze spracowanymi, biednymi rękami, bezsłownie wiernych,
Patronie łagodny,

Święty Józefie – módl się za nami!

Natomiast w postaci modlitwy o dobrego męża można ją wypowiadać w następujące sposób:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna – Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.


Modlitwa do św. Józefa o dobrą żonę

Mało kto wie, że oprócz wersji skierowanej typowo dla kobiet, jest również opcja dedykowana mężczyznom:

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.

Modlitwa o dobrego męża do św. Józefaświadectwa

W związku z szerokim użyciem, jakim bez wątpienia cieszy się modlitwa o dobrego męża do św. Józefa, jest też wiele świadectw z nią związanych. Sporo z nich funkcjonuje w pamięci duchownych, którzy najpierw obserwowali rozwój i zmagania takich osób, aby później… udzielać ślubu. Część sytuacji została również opisana wszędzie tam w sieci, gdzie pojawia się modlitwa o dobrego męża. Forum, wortal, blog, komentarz, media społecznościowe, film na YouTube — wszędzie tam można znaleźć liczne przykłady z Polski i nie tylko. Jak się modlić? Jak zazwyczaj, musi to być podszyte głęboką wiarą i szczerym zainteresowaniem. Warto zauważyć, że wraz z modlitwa do sw Józefa o dobrego meza często w parze idzie aktywne działanie — poszukiwania partnera, praca nad doskonaleniem siebie i głęboka świadomość tego, czego się w życiu chce i poszukuje.