Co oznacza, gdy śni się krew? Ludzie mają różne podejścia do snów. Jedni uważają je za nic  nieznaczące wyobrażenia, które nie mają większego wpływu na nasze życie. Drudzy zaś doszukują się w nich ukrytego znaczenia. Próbują je poprawnie zinterpretować; znaleźć jakiś kontekst i drugie dno. Jednym z najbardziej popularnych motywów snu, jest pojawianie się krwi. Jakie jest jej ukryte znaczenie?

Krew w zależności od konkretnego kontekstu może mieć różne znaczenia. Co do zasady krew pojawiająca się we śnie jest symbolem siły, energii i witalności. Ma więc pozytywne znaczenie. Może świadczyć o naszej pewności siebie i poczuciu własnej wartości. Rozpalającej nas energii i chęci do życia. Jednak nie zawsze motyw krwi pojawiającej się we śnie jest tak dobrą oznaką.

Przykładowo, jeśli śni nam się krew lecąca z nosa, może zwiastować to poważne problemy zdrowotne. Jest to symbol bezsilności, słabości i choroby. Z kolei krew na rękach to nawiązanie do popularnego związku frazeologicznego. Taki motyw oznacza, że mamy coś na sumieniu. W głębi duszy czujemy, że zrobiliśmy coś nieetycznego. Krew na rękach może zwiastować wejście w jakieś brudne interesy. To ostrzeżenie, z którego powinniśmy wyciągnąć wnioski.