Wielu chrześcijan, ludzi większej i mniejszej wiary zastanawia się zapewne Gdzie jest Bóg? Zastanawiające jest gdzie tak naprawdę mieszka Bóg? Bo przecież chcemy przebywać z Panem Bogiem, a skoro chcemy za nim podążać to musimy wiedzieć gdzie tak naprawdę się znajduje.

Najbardziej banalną odpowiedzią na pytanie gdzie jest Bóg, będzie po prostu: WSZĘDZIE. Jeżeli dobrze szukamy, jeżeli dobrze się rozglądamy, Boga znajdziemy w każdym aspekcie naszego życia. Boga możemy znaleźć w każdym z nas. Ale najłatwiej szukać go w sercu. To tam powinno być miejsce gdzie mieszka Bóg. Jeżeli stworzymy dla niego odpowiednie warunki, jeżeli zaprosimy go do naszego życia i całkowicie się na niego otworzymy, Bóg będzie mieszkał w naszym sercu. Będzie przy nas w każdym momencie naszego życia. I jest na to bardzo prosty przepis. Żeby tak się stało wystarczy tylko chcieć.

Oczywiście dopiero po śmierci dostąpimy zaszczytu do przebywania u Boku Pana w Jego królestwie. Jednak czymże jest to niebo, o którym tak często słyszymy. Czyż nie jest to miejsce gdzie jest Bóg?

Niebo to pewien stan duchowy, w jakim znajdujemy się po śmierci. Jest to miejsce gdzie nasza dusza znajduje pocieszenie, wieczny odpoczynek i pokój. Obok naszego Pana jest miejsce, do którego tak naprawdę należymy.

Tak więc Pana Boga możemy szukać dookoła nas na co dzień. Zastanawiając się nad tym gdzie jest Bóg, można się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest On zawsze w tym samym miejscu, w którym znajdujemy się my sami. Pamiętajmy więc aby nie odwracać się od Pana ani o Nim nie zapominać,
bo nie znamy dnia ani godziny, kiedy Pan będzie chciał nam przypomnieć o swojej obecności.