Był rok 1958, gdy młoda dziewczyna o imieniu Bernadette zaczęła doświadczać całej serii objawień maryjnych, których w sumie było aż osiemnaście. Już cztery lata później, tzw. objawienia Lourdes zostały uznane za autentyczne przez biskupa gminy Tarabes we francuskich Pirenejach Wysokich.

Obecnie Sanktuarium Matki Boskiej w Lourdes jest częstym miejscem pielgrzymek. Nic dziwnego, bowiem Kościół oficjalnie uznał dokonanie się aż 67 cudów w tym miejscu, a przypadków niewytłumaczonego uzdrowienia liczy się na tysiące. Bernadette, której dotyczyły objawienia w Lourdes, spotykała w okolicznej grocie „Piękną Panią”. Miała ona podczas święta Zwiastowania powiedzieć: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie…”. Świadkami wydarzeń byli okoliczni mieszkańcy, którzy bardzo często w grocie szukali schronienia i odpoczynku.

Objawienie z Lourdes

Najbardziej znamiennym znakiem, jaki przyniosło kolejne objawienie z Lourdes, było pojawienie się cudownego źródła. To właśnie po obmyciu w nim, bywalcy groty Massabielle mieli szansę na pełne uzdrowienie. Warto wiedzieć, że obecnie bardzo popularny jest wizerunek Matki Boskiej, wykonany przez rzeźbiarza z Lyonu w 1964 roku. Samo miejsce kultu jest każdego roku odwiedzane przez kilka milionów pielgrzymów, w tym wielu nieuleczalnie chorych, którzy szukają tu ulgi w chorobie. Bardzo często są tam organizowane również pielgrzymki z Polski. Co istotne, sama Bernadetta została uznana za świętą, a na terenie Sanktuarium znajduje się również jej kościół.

Marketing dla treści religijnych i nie tylko
Sztuczna Inteligencja