Co to znaczy, że Jezus jest drogą, prawdą i życiem?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Pan Jezus został zesłany na ziemię przez samego Boga Ojca. Jako Syn Boży został od samego początku naznaczony celem zbawienia i uświęcenia ludzi. Przez swoją śmierć na krzyżu odkupił ludzie grzechy. Został za nas wszystkich umęczony i pogrzebany.

Pan Jezus prowadził ludzi, którzy byli wokół niego przez życie poprzez swoje przykazania i nauki. Mawiał on swoim uczniom aby nie ulegali trwodze, wierzyli w Boga i wierzyli w Niego samego. Mawiał im również, że idzie on przygotować dla wszystkich miejsce u boku swego ojca. Zapowiedział powtórne przybycie, aby zabrać wszystkich tam gdzie znajdzie się On sam. To sam Jezus wypowiedział te słowa. Jam jest drogą, prawdą i życiem. Oznacza to, że wszyscy, którzy przychodzą do domu Pana Boga, przychodzą tam tylko i wyłącznie przez Jezusa.

Skoro poznałeś Pana Jezusa, poznałeś również i Boga. Pan Jezus jest odzwierciedleniem swojego Ojca. Jest Jego słowem i jego czynem. Za pośrednictwem swoich przykazań wskazuje nam Pan Jezus jedyną właściwą drogę. Drogę, dzięki której możemy z łatwością podążać do naszego zbawienia. Za pomocą swoich nauk przekazuje nam Pan Jezus jedyną prawdę. A wszystko to składa się w jedną, logiczną całość jaką jest nasze życie. To za pośrednictwem Pana Jezusa możemy poznać prawdę o nas i naszym życiu, o tym do czego dążymy i czego pragniemy. Dowiadujemy się jaką drogą powinniśmy kroczyć i co zrobić aby dostąpić zbawienia.

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]