Jak wygląda niebo według chrześcijan? Jak wygląda niebo po śmierci. Posiadamy już wiedzę dotyczącą tego co to jest niebo i niejako, gdzie ono się znajduje. Tak więc pora odpowiedzieć na pytanie jak właściwie wygląda niebo? Jednak bardzo ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jest to w dużej mierze bardzo indywidualna kwestia.

Traktując Niebo nie jako miejsce, a jako odpowiedni stan pojednania z Panem Bogiem nie da się określić jego wyglądu, wystroju czy rozmiarów. Każdy z nas powinien samemu zaprojektować sobie wygląd swojego Nieba. Powinniśmy je zaprojektować w taki sposób, aby motywować samych siebie do działania w tym kierunku. Może to być nasz ukochany dom albo wymarzone miejsce, w którym zawsze chcieliśmy się znaleźć. Niebo jest miejscem pełnej harmonii i szczęścia. Możemy być więc pewni, że w każdym z tych przypadków odnajdziemy tam spokój i błogość. 

Niebo według chrześcijan wygląda dokładnie tak jak każdy z nas sobie tego zamarzy. Niebo jest to zupełnie nowa rzeczywistość jakiej nie jesteśmy w stanie pojąć naszym ziemskim rozumem. Z czymś takim nikt z nas nie miał nigdy do czynienia, tak więc ciężko jest je zobrazować za pomocą słów czy nawet obrazów. Sam Chrystus przedstawiał swoim słuchaczom Niebo za pomocą prostych przykładów radosnej uczty weselnej, domowego przyjęcia w gronie najbliższych czy chociażby domu, w którym jest wiele mieszkań.